AERZEN LOGO
Marzec
28

Nowoczesny, optymalny system monitoringu sprężarek

Zdalne monitorowanie to możliwość kontroli maszyn praktycznie z każdego miejsca, w którym korzysta się z automatycznego zbierania danych w technologii, dzięki czemu można uzyskać dostęp do informacji w dowolnym czasie i miejscu. Zapewnia to użytkownikom wgląd w urządzenia, pomagając im jednocześnie sprostać wszelkim potrzebom związanym z konserwacją i awariami systemu.
Czytaj więcej
Marzec
28

Nowoczesny, optymalny system monitoringu sprężarek

Zdalne monitorowanie to możliwość kontroli maszyn praktycznie z każdego miejsca, w którym korzysta się z automatycznego zbierania danych w technologii, dzięki czemu można uzyskać dostęp do informacji w dowolnym czasie i miejscu. Zapewnia to użytkownikom wgląd w urządzenia, pomagając im jednocześnie sprostać wszelkim potrzebom związanym z konserwacją i awariami systemu.
Czytaj więcej
Marzec
10

Zwiększenie efektywności systemów sprężonego powietrza dzięki transformacji cyfrowej

Inteligentne zarządzanie sprężonym powietrzem w dobie Przemysłu 4.0 — na targach Hannover Messe firma BOGE pokaże, jak można łatwo analizować i optymalizować systemy sprężonego powietrza za pomocą BOGE connect. Inteligentne narzędzie serwisowe zostało rozszerzone o dodatkowe opcje połączeń, dzięki czemu oferuje jeszcze większą wszechstronność. Goście targowi mogą się o tym przekonać na własne oczy, na przykładzie prezentowanej sprężarki śrubowej C 14 PM.
Czytaj więcej
Luty
23

Zalety silników synchronicznych z magnesami trwałymi (PMSM) stosowanych w sprężarkach BOGE Kompressoren

Sprężarki BOGE Kompressoren serii C oraz S-4 charakteryzują się zastosowaniem silników magnetycznych. Czym wyróżniają się silniki magnetyczne i jakie korzyści oferują użytkownikowi?
Czytaj więcej
Luty
13

Generatory azotu BOGE - zmniejsz koszty i postaw na niezależność!

Generatory azotu PSA firmy BOGE umożliwiają wytwarzanie azotu dla swoich indywidualnych potrzeb. Zapomnij o nieelastycznych szablonowych umowach. Dzięki temu generatorowi można regulować wartość przepływu, ilość dostaw i czystość generowanego azotu. A co najlepsze? To nie tylko bardziej wydajne urządzenie, ale jeszcze dodatkowo przystosowane do modułowej rozbudowy w każdej chwili, aby w pełni odpowiedzieć na Państwa potrzeby.
Czytaj więcej
Styczeń
23

Jeszcze większa wydajność, jeszcze mniejszy hałas - BOGE rozszerza sprawdzoną serię sprężarek śrubowych S-4

W nowej odsłonie - sprężarki śrubowe odnoszącej sukcesy serii S-4 firmy BOGE są teraz dostępne również w kompaktowej wersji dla zakresu mocy od 45 do 75 kW. Klienci korzystają ze wszystkich zalet serii, od wydajnej, cichej i niezawodnej pracy po uproszczoną konserwację.
Czytaj więcej
Styczeń
09

Białe Certyfikaty i sprężarki BOGE Kompressoren

Obecny kryzys energetyczny może skutkować podwyżkami cen energii sięgającymi nawet kilkuset procent, tak więc koszty wytworzenia sprężonego powietrza będą coraz wyższe. BOGE zapewnia jak najbardziej efektywne działanie sprężarek olejowych i bezolejowych, obniżając koszty eksploatacji do minimum, a ponadto zwraca uwagę na oszczędności w obszarach, które dotychczas były pomijane, np. lepsze wykorzystanie marnowanej energii cieplnej, nieodzownego ubocznego produktu procesu sprężania.
Czytaj więcej
Grudzień
14

Boże Narodzenie i Nowy Rok czyli świąteczna przerwa w produkcji

Okres świąteczny to zazwyczaj czas ograniczonej, a nawet zerowej produkcji. Przy odpowiednio wcześniejszym planowaniu można w pełni wykorzystać zalety tego okresu w zakresie serwisu i konserwacji urządzeń jak też ulepszeń w całym systemie sprężonego powietrza
Czytaj więcej
Listopad
28

Zakup sprężonego powietrza czyli BOGE Contracting

Sprężone powietrze jest praktycznie nieodzowne w każdym zakładzie przemysłowym, ale jest kosztowne w zakresie jego wytworzenia. Model finansowy BOGE Contracting czyli outsourcing sprężonego powietrza czy azotu gwarantuje użytkownikom wiele zalet. W ramach tej usługi BOGE podejmuje się stałej dostawy sprężonego powietrza lub azotu o gwarantowanej ilości i jakości oraz uzgodnionej cenie do odbiorników użytkownika z własnych źródeł zasilania zlokalizowanych bezpośrednio u użytkownika. Wystarczy przeznaczyć w zakładzie miejsce na sprężarkownię (chociaż brak miejsca również nie jest przeszkodą, dzięki kontenerowym stacjom sprężonego powietrza), a reszta pozostanie już w gestii BOGE.
Czytaj więcej
Listopad
14

BOGE i przyjazna środowisku produkcja nośników energii

W wietrznym regionie Magallanes w Chile powstaje zakład do produkcji tzw. e-paliw z wodoru i dwutlenku węgla. Turbiny wiatrowe dostarczają niezbędną energię elektryczną. BOGE jest zaangażowane w ten innowacyjny projekt, dostarczając sprężone powietrze i azot oraz system do sprężania dwutlenku węgla.
Czytaj więcej
Październik
25

Preferuj najwyższą klasę energetyczną, czyli moc specyficzna sprężarki

Klasa energetyczna to parametr określający zużycie prądu przez urządzenie zgodnie z unijnymi dyrektywami. Wskazuje ona na efektywność produktu. Klasy energetyczne podawane są w skali od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza najlepszą klasę urządzeń o najmniejszym zużyciu energii. W przypadku częstego użytku warto wybierać więc urządzenia z klas A, ponieważ im wyższa klasa energetyczna, tym oszczędniejsze działanie.
Czytaj więcej
Październik
10

BOGE Connect… i wszystko jest łatwiejsze

BOGE Connect jest dowodem na to, że cyfrowa transformacja poprawia wydajność serwisowej obsługi, obniża koszty operacyjne i pomaga w ustanowieniu nowych inteligentnych usług, takich jak prewencyjna konserwacja. Efekt: trwałe korzyści konkurencyjne – zarówno dla użytkowników, jak i dla naszych partnerów.
Czytaj więcej
Wrzesień
27

Obniż rachunki za ogrzewanie – wykorzystaj ciepło odpadowe procesu sprężania na własne potrzeby!

Obecny kryzys energetyczny może skutkować podwyżkami cen energii sięgającymi nawet kilkuset procent. Powoduje to, że szukamy oszczędności w obszarach, które dotychczas były przez nas pomijane. Rozwiązaniem - w firmach wykorzystujących sprężone powietrze - może być lepsze wykorzystanie marnowanej energii cieplnej, nieodzownego ubocznego produktu procesu sprężania.
Czytaj więcej
Wrzesień
13

Audyt systemu sprężonego powietrza czyli… niższe koszty operacyjne !

Zużycie energii stanowi nawet 70% kosztów eksploatacji systemów sprężonego powietrza. Jednakże pomimo zwiększających się cen prądu można obronić się przed wysokimi rachunkami za energię elektryczną. Większa efektywność energetyczna, energooszczędne rozwiązania oraz systemy zarządzania energią to kierunek, który powinni wybrać przedsiębiorcy chcący uniknąć pułapki rosnących kosztów energetycznych.
Czytaj więcej
Sierpień
29

Osuszacze BOGE Kompressoren i regulacja F-gazów czyli rozporządzenie w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych

Wdrożenie przepisów dotyczących fluorowanych gazów cieplarnianych UE 517/2014 stanowi spore wyzwanie dla producenta, serwisu jak i użytkownika. Firma BOGE KOMPRESSOREN skupia się na tym zagadnieniu, a przechodząc na przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R-513A, który zapewnia bezpieczeństwo wszystkich aktualnych i przyszłych modeli.
Czytaj więcej
Sierpień
16

Nowe osuszacze ziębnicze BOGE serii DT celem zrównoważonej i niezawodnej pracy

Solidność, przyjazność dla środowiska i wydajność – to cechy charakterystyczne osuszaczy ziębniczych serii DT firmy BOGE. Połączenie innowacyjnej technologii i inteligentnego sterowania umożliwia uzyskanie stabilnego ciśnieniowego punktu rosy – nawet przy zmiennych warunkach otoczenia. Sprawdź zalety nowych osuszaczy ziębniczych BOGE
Czytaj więcej
Lipiec
26

Sprężarki śrubowe BOGE serii S-4 czyli energooszczędność jako najwyższy priorytet

Sprężarki śrubowe z serii S-4 BOGE KOMPRESSOREN umożliwiają zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz obniżenie kosztów wytwarzania sprężonego powietrza. Rozstrzygający jest fakt użycia własnego stopnia śrubowego BOGE Effilence© w wersji "IntegrateDrive". W efekcie tego pobór energii sprężarek BOGE serii S-4 zmniejszył się o ok. 8% od swojego poprzednika.
Czytaj więcej
Lipiec
12

Systemy stabilizacji ciśnienia – małe urządzenia, a tak skuteczne

Oferowane przez firmę BOGE elektroniczne systemy stabilizacji ciśnienia PressureSafe nie tylko gwarantują stałą jakość sprężonego powietrza, ale poprawiają także bezpieczeństwo pracy i okres trwałości poszczególnych komponentów instalacji, jakie zostały zastosowane do uzdatniania sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Czerwieć
27

BOGE standardowo wyposaża sprężarki serii S-4 w silniki IE4. Wyższa sprawność i plus w zakresie wydajności sprężarek.

„Zaprojektowane, aby być liderem” - to znane motto serii S-4 oznacza, iż wydajne sprężarki serii BOGE S-4 są teraz jeszcze bardziej efektywne. Producent sprężarek i systemów sprężonego powietrza od 1 czerwca zastępuje silniki IE3 tych sprężarek śrubowych w zakresie mocy od 90 kW do 160 kW przez energooszczędne silniki IE4.
Czytaj więcej
Czerwieć
10

Chłodnicze osuszacze sprężonego powietrza - wydajne i inteligentne. Nowa seria DS-2 firmy BOGE

Nowe osuszacze ziębnicze serii DS-2 firmy BOGE są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska niż ich poprzednicy. Są one standardowo wyposażone w czynnik chłodniczy R 513 A, który ma znacznie mniejszy potencjał globalnego ocieplenia niż wcześniej stosowane czynniki chłodnicze.
Czytaj więcej
Maj
24

Sprężarki BOGE w zastosowaniu w branży lakierniczej

Pęcherzyk na świeżo lakierowanej masce samochodowej? Gorszące. Absolutnie czyste sprężone powietrze (tzw. LABS-frei) jest niezbędne dla producentów samochodów. Ponieważ jeśli podczas powlekania powierzchni pojawią się substancje wpływające na zwilżanie lakieru, ucierpi jakość. Ekspert w dziedzinie sprężonego powietrza BOGE wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu dzięki portfolio produktów do wrażliwych zastosowań.
Czytaj więcej
Maj
11

Klasyczny problem - przewymiarowana sprężarka

Jednym z najbardziej powszechnych problemów w systemach sprężonego powietrza jest fakt, iż urządzenia pracują na parametrach dalekich od tych, które były podstawą ich selekcji. W wielu wypadkach użytkownicy operują na wartościach ok. 50% (!?) zapotrzebowania szczytowego.
Czytaj więcej
Kwiecień
26

Eksploatacja filtrów sprężonego powietrza

Filtracja jest ważnym elementem systemu sprężonego powietrza i stosowanym po to aby zanieczyszczenia nie przedostały się do wytwarzanych wyrobów. Ponadto, zanieczyszczenia trafiające do instalacji przyspieszają procesy zużywania się elementów całego systemu sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Kwiecień
14

BOGE wspiera obywateli Ukrainy

Mieszkańcy Ukrainy i ci, którzy już znaleźli schronienie w sąsiednich krajach a zwłaszcza w Polsce, pilnie potrzebują wsparcia. Wielu Ukraińców znajduje się obecnie w bardzo trudnym położeniu. Szczególnie cierpią dzieci. Firma BOGE chce pomóc tym dzieciom i rodzinom.
Czytaj więcej
Marzec
29

Sterownik BOGE Airtelligence Provis 3 wyznacza nowe standardy efektywności dzięki sieciowej kontroli nad nieograniczoną liczbą maszyn

Najnowszy sieciowy system sterowania Airtelligence Provis 3 zapewnia zmniejszenie zużycia energii i redukcję nakładów konserwacyjnych w operacjach produkcyjnych. Airtelligence Provis 3 jest również rozwiązaniem przyszłościowym - dzięki swojej elastyczności i możliwości kontrolowania nieograniczonej liczby sprężarek, sieci sprężonego powietrza i dodatkowych komponentów.
Czytaj więcej
Marzec
14

Kiedy należy zastosować olej dopuszczony do kontaktu z produktami spożywczymi?

Coraz częściej słyszy się o znajdowanych śladach oleju w chlebie, czekoladzie czy płatkach śniadaniowych. Jako możliwe źródła błędów produkcyjnych określono, między innymi, oleje służące jako środki smarne w maszynach produkcyjnych. Przy czym bezpieczna produkcja żywności jest całkiem łatwa – BOGE jest specjalistą w wytwarzaniu bezolejowego sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Luty
23

Projektowanie sprężarkowni

Zbyt często pomieszczenie stacji sprężarek jest ostatnią rzeczą, o której się myśli w trakcie rozważań nad budową nowej instalacji czy też modernizacji starego układu. W rezultacie sprężarki instaluje się po prostu tam, gdzie zostało jakieś miejsce – ciasna przestrzeń, w pobliżu źródeł ciepła czy innego wyposażenia kolidującego z poprawną pracą kompresorów.
Czytaj więcej
Luty
09

Jeszcze bardziej ulepszona sprężarka – nowy typ S 91-4

Modele sprężarek śrubowych BOGE serii S-4 są szczególnie popularne ze względu na ich wysoką wydajność energetyczną i niski poziom hałasu. Teraz dostępny jest także nowy typ S 91-4, który rozszerza wszystkie zalety serii na obszar o mocy napędu 90 kW. Tak działa skuteczny dział konstrukcyjny BOGE!
Czytaj więcej
Styczeń
24

BOGE przechodzi na nowy czynnik chłodniczy w osuszaczach ziębniczych serii DS-2

Zrównoważony rozwój jest w BOGE najwyższym priorytetem. Firma jest świadoma wyzwań ekologicznych naszych czasów i dlatego jest zaangażowana w produkty przyjazne dla klimatu. W związku z tym specjalista od sprężonego powietrza przestawił swoje osuszacze chłodnicze DS-2 na czynnik chłodniczy R 513A. Ma on znacznie niższy potencjał globalnego ocieplenia niż poprzednio stosowany czynnik chłodniczy.
Czytaj więcej
Styczeń
10

Niewielki zakład produkcyjny – sprężarka tłokowa czy śrubowa?

Podczas podejmowania decyzji o zakupie sprężarki zazwyczaj pierwszym kryterium wyboru jest cena, co w przypadku niewielkiego zakładu przemysłowego zazwyczaj oznacza zakup sprężarki tłokowej. Jednak w wielu wypadkach sprężarka śrubowa, a w zasadzie kompaktowa stacja sprężonego powietrza, może być znacznie lepszą inwestycją.
Czytaj więcej
Grudzień
29

Klasa sprawności IES2 zespołu silnik elektryczny - przetwornica częstotliwości

Obecnie obowiązująca norma EN 50598-2 określa klasy efektywności od IES0 do IES2 dla kompletnych układów napędowych (Power Drive System – PDS), czyli przetwornicy częstotliwości i silnika. Zespół napędowy składa się z przetwornicy, kabla silnika i silnika. Zastosowana technologia silnika nie jest określona, może to być dowolny silnik: asynchroniczny, z magnesami trwałymi lub synchroniczny silnik reluktancyjny.
Czytaj więcej
Grudzień
15

Optymalizacja sprężarki zmiennoobrotowej

Jeśli sprężarka zmiennoobrotowa (Variable Speed Drive - VSD) została dobrana prawidłowo, wtedy oszczędności są wyraźnie większe niż w przypadku zastosowania sprężarki stałoobrotowej, a szczególnie gdy występują częste okresy pracy bez obciążenia. Problem może się pojawić wtedy, gdy ta zaawansowana technologia jest źle zastosowana lub zainstalowana w niewłaściwym miejscu.
Czytaj więcej
Listopad
29

Nowy typ osuszaczy ziębniczych DH-2

BOGE prezentuje nowy typ osuszaczy ziębniczych. Wysokociśnieniowe – do 50 bar - ziębnicze osuszacze sprężonego powietrza serii DH-2 charakteryzują się szczególnie niskim zużyciem energii i wręcz minimalnymi stratami ciśnienia. Oznacza to, że dwa główne czynniki kosztowe osuszania sprężonego powietrza są zredukowane do minimum.
Czytaj więcej
Listopad
15

BOGE Kompressoren prezentuje serię sprężarek Ecoline

Z przyjemnością przedstawiamy nowy typoszereg sprężarek śrubowych BOGE Ecoline. Niezawodny śrubowy stopień sprężający ‘Made in Germany’ sprężarek BOGE Ecoline zapewnia długą żywotność oraz niski koszt serwisowy. To cenna wiadomość, szczególnie dla małych zakładów produkcyjnych.
Czytaj więcej
Październik
25

Ultraefektywne sprężarki śrubowe z powłoką Ultracoat© - krótki portret śrubowych sprężarek bezolejowych BOGE serii SO-2

SO-2 to nazwa 2-giej generacji serii sprężarek śrubowych tłoczących bez wtrysku oleju firmy BOGE KOMPRESSOREN. Wydajność dwustopniowych maszyn o mocy napędowej od 45 do 355 kW i nadciśnieniach roboczych od 5 do 10 bar pokrywa zakres od 3,9 do 50,3 m³/min.
Czytaj więcej
Październik
08

BOGE poszerza zakres produkcji, modele typoszeregu C z nowym efektywnym silnikiem magnetycznym

Kompaktowa konstrukcja, wiele opcji i obecnie jeszcze większa energetyczna efektywność niż kiedykolwiek: BOGE oferuje sprężarki śrubowe serii C wraz z silnikiem magnetycznym.
Czytaj więcej
Wrzesień
24

Higienicznie czyste sprężarki

Przemysł spożywczy podlega surowym przepisom, dlatego konieczne jest przestrzeganie Dyrektywy WE 852/2004 dotyczącej higieny środków spożywczych oraz Dyrektywy Maszynowej WE 42/2006. Powietrze procesowe musi być utrzymywane w higienicznej czystości.
Czytaj więcej
Wrzesień
13

Generatory azotu BOGE: technologia absorbcji zmiennociśnieniowej (PSA) kontra technologia membranowa

Wytwarzanie własnego azotu oznacza pełną kontrolę nad jego dostawami. Poza metodą kriogeniczną istnieją dwa sposoby samodzielnej produkcji azotu: za pomocą generatorów PSA lub generatorów membranowych. Jakie są zalety i wady obu metod?
Czytaj więcej
Sierpień
27

Minimalizacja kosztów serwisu poprzez właściwą prewencyjną konserwację oraz zastosowanie zestawów serwisowych

Zakup sprężarki BOGE, czyli sprężarki klasy premium, zawsze będzie się opłacać, kiedy tylko rozważa się pewną, nieprzerwaną produkcję wysokojakościowego sprężonego powietrza. Jednakże, aby uzyskać owe korzyści wymagane są wydatki związane z serwisem i konserwacją urządzeń.
Czytaj więcej
Lipiec
19

Starzenie się oleju sprężarkowego i środki zaradcze.

Olej we wnętrzu konstrukcji sprężarek smarowanych olejowo nie tylko chroni powierzchnie łożysk przed zużyciem, ale ma także inne zadania. Olej sprężarkowy różni się znacznie, aniżeli inne oleje w konstrukcji typowych maszyn.
Czytaj więcej
Lipiec
05

Przemysł 4.0 - sterownik BOGE Airtelligence Provis 3.0 w standardzie OPC UA.

Systemy sprężonego powietrza częstokroć składają się z urządzeń pochodzących od różnych dostawców, stąd też pojawiają się wątpliwości, czy te maszyny mogą się ze sobą komunikować.
Czytaj więcej
Czerwieć
21

Modyfikacje sprężarek tłokowych BOGE serii SRMV & SRHV

Gdziekolwiek jest potrzebne wysokie ciśnienie powietrza czy azotu, technologia boosterów BOGE dowiodła swojej jakości. Dlatego też BOGE z dumą prezentuje swoją nową wyciszona wersję.
Czytaj więcej
Czerwieć
07

Maksymalna efektywność, duże wydajności: BOGE przedstawia nową generację osuszaczy adsorbcyjnych.

W przypadku rozległych instalacji produkcyjnych przemysłu elektrycznego czy samochodowego jak też farmaceutycznego, ochrona przed zanieczyszczeniami oraz wilgocią jest szczególnie ważna.
Czytaj więcej
Maj
10

Mobilne sprężanie do 14 m3/min - kontenerowa stacja sprężonego powietrza

Prezentujemy możliwość wynajmu sprężarki śrubowej z wtryskiem oleju i zabudowaną przetwornicą częstotliwości wraz z systemem uzdatnianiem powietrza przystosowanym na potrzeby pracy na zewnątrz.
Czytaj więcej
Maj
04

Cicha sprężarka

Sprężarki powietrza moga wytwarzać duże natężenie hałasu, które jest nie tylko nieprzyjemne, ale może prowadzić do problemów zdrowotnych. Ograniczenie poziomu hałasu w związku ze z wytwarzaniem sprężonego powietrza...
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Sprężarki śrubowe BOGE serii C w nowej aranżacji

Zarówno dane techniczne urządzeń jak też kombinacja materiałowa uległy polepszeniu. Serie C oraz C-2 dodatkowo podkreślają swoją rynkową atrakcyjność i konkurencyjność.
Czytaj więcej
Kwiecień
06

Główne problemy występujące w instalacji sprężonego powietrza.

Sprężone powietrze jest kluczowym elementem w wielu gałęziach przemysłu i jest niezmiernie kosztowne do wytworzenia.
Czytaj więcej
Marzec
15

Pomiar punktu rosy w osuszaczach adsorbcyjnych

W przypadku osuszaczy adsorbcyjnych zdecydowanie należy rozważyć zastosowanie pomiaru punktu rosy. Jeśli nie jest on kontrolowany, obieg powietrza do regeneracji zużywa stałą, wysoką ilość sprężonego powietrza, nawet w przypadku gdy nie jest to potrzebne. To energetycznie wrażliwy punkt systemu uzdatniania powietrza.
Czytaj więcej
Marzec
01

Konwertery BOGE typu BC

Konwertery BOGE BC wykorzystują przyszłościową technikę katalityczną. Urządzenia w ramach pełnego utleniania całkowicie przekształcają węglowodory na dwutlenek węgla i wodę
Czytaj więcej
Luty
22

Skorodowane aluminium ?

Wykonanie instalacji sprężonego powietrza wydaje się rzeczą prostą, bowiem łączenie kołnierzy czy gwintów nie jest rzeczą z gatunku „tajemnych”. Stopy aluminium są drugimi po stopach żelaza najczęściej stosowanymi materiałami w budowie konstrukcji.
Czytaj więcej
Luty
18

Rodzaje materiałów stosowanych przy budowie rurociągów do dystrybucji sprężonego powietrza

Instalacja sprężonego powietrza musi cechować się niezawodnością i bezpieczeństwem, co wiąże się ze szczelnymi połączeniami, zamocowaniem oraz odpowiednią kompensacją długości (ze względu na pracę pod ciśnieniem i w zmiennej temperaturze).
Czytaj więcej
Styczeń
18

Pomiar wydajności sprężarek śrubowych.

Wydajność to podstawowy parametr sprężarki, jednakże częstokroć uniemożliwia on nabywcy rzetelne porównanie różnych producentów, gdyż wiele szczegółów pozostaje nieokreślonych. Może chodzić o swobodny wydatek (FAD), masowe lub objętościowe natężenie przepływu mierzone na wlocie lub na wylocie w warunkach otoczenia lub normatywnych itp. Czy istnieje zatem jakiś sposób (norma) pomiaru wydajności, który umożliwi obiektywizm ?
Czytaj więcej
Styczeń
05

Nowa generacja separatorów cyklonowych BOGE Z 6-2…Z 480-2

BOGE prezentuje nowy typoszereg separatorów cyklonowych serii Z-2, składający się z 5-ciu modeli i pokrywający zakres przepływów od 0,6 m³/m do 48 m³/min.
Czytaj więcej
Grudzień
07

Świąteczna przerwa w produkcji ? Wykorzystaj to !

Okres świąteczny to zazwyczaj czas ograniczonej, żeby nie powiedzieć zerowej, produkcji. Przy odpowiednio wcześniejszym planowaniu możecie w pełni wykorzystać zalety tego okresu w zakresie serwisu i konserwacji urządzeń jak też ulepszeń w całym systemie sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Listopad
16

Sprężone powietrze w czasach pandemii.

Pandemia zbiera swoje żniwo - liczba zmarłych przekroczyła już milion. Milion, który ciągle się powiększa. W większości krajów szpitale zapełniły się przekraczając już punkt krytyczny począwszy od marca, kiedy normalnym zjawiskiem były szpitale polowe wspomagające klasyczną opiekę medyczną.
Czytaj więcej
Listopad
03

Kompaktowe i ciche rozwiązanie do wytwarzania osuszonego sprężonego powietrza. Rozszerzenie typoszeregu sprężarek S-4.

Efektywne energetycznie, wydajne, ciche i kompaktowe – te właściwości to znak firmowy serii spreżarek S-4 firmy BOGE. Specjalista w zakresie sprężonego powietrza rozszerza portfolio swoich urządzeń ze zintegrowanym osuszaczem.
Czytaj więcej
Październik
19

Zdalny monitoring

Zdalne monitorowanie to możliwość kontroli maszyn praktycznie z każdego miejsca, w którym korzysta się z automatycznego zbierania danych w technologii, dzięki czemu można uzyskać dostęp do informacji w dowolnym czasie i miejscu. Zapewnia to użytkownikom wgląd w urządzenia, pomagając im jednocześnie sprostać wszelkim potrzebom związanym z konserwacją i awariami systemu.
Czytaj więcej
Październik
12

Energetycznie zoptymalizowany medyczny system sprężonego powietrza – 3 czy 4 sprężarki ?

Produkcja sprężonego powietrza do celów medycznych wymaga zoptymalizowanego systemu, tak aby sprostać wymaganiom i zastosować odpowiednią technologię w celu umożliwienia użytkownikowi energooszczędnego i niekosztownego rozwiązania.
Czytaj więcej
Październik
05

Dlaczego maszyny powinny się ze sobą lepiej komunikować?

Inżynierowie i eksperci na całym świecie od lat mówią o rozwoju inteligentnych maszyn, które zoptymalizują procesy produkcji. Wynika to z zmieniających się potrzeb konsumentów, które to powodują, że fabryki stają przed koniecznością szybszego dostosowania się do produkcji mniejszych i krótszych serii produktów.
Czytaj więcej
Wrzesień
28

Bezstratne spusty kondensatu BOGE typu CCD (Compact Condensate Drain)

Bezstratne spusty kondensatu BOGE typu CCD (Compact Condensate Drain) niezawodnie usuwają wszelkie rodzaje kondensatu z systemu sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Wrzesień
21

„Sfokusuj się” na FOCUS® !

Sfokusuj się” na FOCUS® ! Odkryj wewnętrzny sterownik sprężarek BOGE najnowszej generacji: dzięki FOCUS® Control 2.0 można mieć wszystko pod kontrolą.
Czytaj więcej
Wrzesień
14

Separator woda-olej CC-2 firmy BOGE

Odprowadzenie kondensatu jest ważnym elementem systemu sprężonego powietrza i wpływa na ogólną efektywność i niezawodność systemu
Czytaj więcej
Wrzesień
08

Na koniec roboczej zmiany: BOGE Leak Stop BLS redukuje straty sprężonego powietrza

Uszkodzony spust kondensatu lub nieszczelne połączenia rurowe: wycieki sprężonego powietrza powodują niechciany spadek ciśnienia poza godzinami pracy przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej
Wrzesień
04

Generatory azotu BOGE typu N 8-2 do N 64-2 produkują azot niezawodnie i efektywnie

Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE Kompressoren posiada także w programie produkcji gamę generatorów azotu.
Czytaj więcej
Sierpień
25

“Zgodnie ze specyfikacją” – indywidualne rozwiązania specjalne firmy BOGE Kompressoren

Czestokroć wymagania odnośnie powierzchni instalacyjnej, przepisów ochrony środowiska czy też obsługi serwisowej wymagają innego podejścia konstrukcyjnego.
Czytaj więcej
Sierpień
17

Osuszacza adsorbcyjne. A co to właściwie jest ten adsorbent ?

W praktyce większość systemów sprężonego powietrza wyposażonych jest w osuszacze ziębnicze. Są one bardziej ekonomiczne w zakupie i zazwyczaj spełniają swoje zadanie. Jednakże niektóre aplikacje wymagają wyższej jakości sprężonego powietrza. W tych wypadkach koniecznym jest zastosowanie osuszaczy adsorbcyjnych.
Czytaj więcej
Sierpień
10

Minimalizacja zużycia energii osuszaczy ziębniczych BOGE

Ciepłe wilgotne  letnie powietrze lub też chłodne zimowe warunki – ciągłe wahania temperatury posiadają istotny wpływ na pracę osuszaczy ziębniczych. Przekłada się to zatem na jakość procesów za osuszaczami.
Czytaj więcej
Sierpień
04

Instalacje sprężonego powietrza w strefach wybuchowych

W poprzednich artykułach wskazywaliśmy na szkodliwość dla pracy sprężarki jej zainstalowanie w miejscach nagrzanych, zapylonych itp. Podobnie jest z instalacjami w strefach zagrożonych wybuchem (Ex) – czyli tam gdzie występują palne gazy czy też wybuchowe mieszanki pyłów - z tym że w tym wypadku narażone jest także ludzkie życie.
Czytaj więcej
Lipiec
27

Zarządzanie systemem sprężonego powietrza efektywne jak nigdy dotąd

Obsługa dowolnej liczby sprężarek? Zarządzanie dowolną ilością sieci sprężonego powietrza? Dostepność danych zawsze i z każdego miejsca na świecie? Żaden problem! Nowy sterownik BOGE Airtelligence Provis 3.0 przekracza wszelkie ograniczenia dotychczas obowiązujące w zarządzaniu sprężonym powietrzem.
Czytaj więcej
Lipiec
20

Koronawirus w sprężonym powietrzu ?

Jak wielokrotnie pisaliśmy zanieczyszczenia oraz drobnoustroje (bakterie, wirusy) znajdujące się w sprężonym powietrzu zostają zasysane przez sprężarkę.
Czytaj więcej
Lipiec
13

I po (miejmy nadzieję) koronawirusie. A co z ponownym uruchomieniem sprężarek ?

Wiele przedsiębiorstw zostało zamkniętych lub wyraźnie ograniczyło produkcję w trakcie trwania pandemii koronawirusa. Restrykcje zaczynają się luzować, tak więc pierwszą myślą jest odbudowanie potencjału produkcyjnego i jego restart tak bezpieczny jak to tylko jest możliwe.
Czytaj więcej
Lipiec
08

Bez ograniczeń, elastycznie i intuicyjnie: efektywne sterowanie stacją sprężonego powietrza.

Poprzez Airtelligence Provis 3.0 BOGE ustanawia nową klasę sterownika nadrzędnego sprężarek powietrza. Najnowsza wersja inteligentnego sterownika umożliwia transparentne i efektywne zarządzanie nieograniczoną ilością sprężarek, sieci sprężonego powietrza oraz oprzyrządowania.
Czytaj więcej
Czerwieć
22

Zakup nowej sprężarki czyli jakie koszty brać pod uwagę

Podczas procesu zakupowego nowej sprężarki zwykle rozważa się wiele ofert różnych producentów. Niektóre z nich wydają się nadzwyczaj atrakcyjne cenowo, ale czy koszt zakupu powinien być jedynym kryterium selekcji producenta sprężarki ? Należy spojrzeć na całkowite koszty życia sprężarki, tak aby wybrać optymalne urządzenie.
Czytaj więcej
Czerwieć
15

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja: jak wybrać optymalne miejsce do instalacji sprężarki

Sprężarka częstokroć jest krytycznym elementem wyposażenia i stanowi pokaźny wydatek budżetowy, tym niemniej refleksja odnośnie miejsca jej zainstalowania zazwyczaj pojawia się zbyt późno.
Czytaj więcej
Czerwieć
08

Czyste powietrze, czyste piwo.

Sprężone powietrze odgrywa krytyczną rolę w przemyśle spożywczymi, ale jeśli zostanie ono zanieczyszczone skutkuje to kosztami bardziej znaczącymi niż tylko finansowymi.
Czytaj więcej
Czerwieć
01

100%, no dobrze 99.999% czystości azotu – jest to rzeczywiście potrzebne ?

Klasa czystości 99,999 jest najwyższą generowaną klasą, która to nieomalże odpowiada klasie czystości zapewnianej przez dostawców gazu płynnego. Aby wyprodukować 1 m3 azotu w klasie 99.999 konieczny jest współczynnik kompresji 10.0, co jest porównywalne z kosztami wymaganymi przez dostawców gazu płynnego.
Czytaj więcej
Maj
25

Sprężone powietrze do zastosowań medycznych: bezolejowe sprężarki tłokowe oraz bezolejowe sprężarki spiralne

Sprężone powietrze do zastosowań medycznych jest kluczowym medium służącym do napędu wyposażenia medycznego jak też dostarczającym tlen oraz inne gazy bezpośrednio do pacjentów.
Czytaj więcej
Maj
18

Sprężarki śrubowe a natężenie hałasu

Poziom hałasu generowanego przez sprężarkę śrubową jest parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Dlatego też inżynierowie firmy BOGE opracowali technologię umożliwiającą użytkownikom pracę sprężarek w optimum efektywności bez wytwarzania uciążliwego hałasu.
Czytaj więcej
Maj
12

Bezolejowe sprężone powietrze lecz bez bezolejowej sprężarki

Wiele przemysłowych aplikacji wymaga absolutnie bezolejowego powietrza, gdyż nawet najmniejszy ślad oleju może mieć poważny wpływ na wytwarzany produkt a w konsekwencji na zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika końcowego. Jak dotychczas stosowano albo sprężarki bezolejowe albo kosztowny układ uzdatniania. A rezultat ? Niższa efektywność sprężania i wysokie koszty.
Czytaj więcej
Maj
04

Osuszaj sprężone powietrze !

Otaczające nas powietrze zawiera wilgoć, której ilość zależna jest od temperatury. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym więcej wilgoci jest absorbowane. Warto przypomnieć, iż wilgoć niekorzystnie wpływa na system sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Kwiecień
02

Koronawirus: sprężone powietrze dla celów medycznych najwyższym priorytetem BOGE

Koronawirus SARS-CoV-2 postawił światową gospodarkę na głowie. Najważniejszym celem pozostaje jednakże ochrona ludzkiego zdrowia. System ochrony zdrowia, w przypadku obsługi przypadków w krytycznym stanie zarażenia COVID-19, nie może zostać przeciążony a co ważniejsze możliwość przyjęcia pacjentów powinna jeszcze się zwiększyć.
Czytaj więcej
Marzec
24

Prawidłowy serwis i konserwacja silnika sprężarki

Serwis i konserwacja podzespołów sprężarki jest kluczowa, celem utrzymania jej pracy w optimum sprawności.
Czytaj więcej
Marzec
16

Olej w sprężarce bezolejowej ? Nie może być.

Częstym pytaniem jest po co właściwie jest olej w sprężarce bezolejowej. Wokół śrubowych sprężarek bezolejowych narosło wiele nieporozumień.
Czytaj więcej
Marzec
09

Konfiguracja sprężarki zmiennoobrotowej (VSD) ze sprężarką stałoobrotową

Jeśli posiadacie sprężarkę VSD i chcecie aby współpracowała ona prawidłowo ze sprężarką stałoobrotową, wtedy konfiguracja jest nieco inna niż zazwyczaj.
Czytaj więcej
Marzec
03

10 przykazań odnośnie zwiększenia efektywności sprężarek.

Zwiększenie efektywności systemu sprężonego powietrza jest łatwiejsze niż myślicie. Poniżej 10 przykazań, które wyjaśniają w jaki sposób to osiągnąć.
Czytaj więcej
Luty
24

Ochrona sprężonego powietrza przed zanieczyszczeniami.

Częstokroć są zbyt małe aby je zauważyć, ale w powietrzu atmosferycznym znajduje się wiele substancji i cząsteczek, które mogą być łatwo zassane do sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Luty
18

Kompaktowo a zarazem elastycznie: nowa seria sprężarek C-2

Bardziej kompaktowo, łatweij w obsłudze oraz ciszej w eksploatacji: BOGE przedstawia nową generację urządzeń serii C.
Czytaj więcej
Luty
10

Klasy czystości sprężonego powietrza

Klasy czystości sprężonego powietrza na to umowne oznaczenie wyrażone cyframi, dzięki któremu można precyzyjnie określić ilość zanieczyszczeń w sprężonym powietrzu.
Czytaj więcej
Luty
03

Wysokojakościowe filtry i gwarancja niezawodnej pracy

Każdy zespół jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. Tak, to stara prawda, ale w przypadku instalacji sprężonego powietrza BOGE bierze to sobie do serca i stawia na najwyższą efektywność wszystkich komponentów. Najnowszy dowód: nasze nowe wysokowydajne filtry z dopuszczeniem FDA.
Czytaj więcej
Styczeń
28

Oryginalne oleje BOGE

Olej sprężarkowy jest niezwykle istotny. Olej we wnętrzu konstrukcji sprężarek smarowanych olejowo nie tylko chroni powierzchnie łożysk przed zużyciem, ale ma także inne zadania.
Czytaj więcej
Styczeń
21

Oryginalne części eksploatacyjne zapewniają optymalną pracę instalacji sprężonego powietrza i jej efektywność.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jasne: mniejsze koszty serwisu pozwalają ograniczyć wydatki.
Czytaj więcej
Styczeń
13

Olej sprężarkowy mineralny czy syntetyczny ?

Olej sprężarkowy jest niezwykle istotny. Olej we wnętrzu konstrukcji sprężarek smarowanych olejowo nie tylko chroni powierzchnie łożysk przed zużyciem, ale ma także inne zadania.
Czytaj więcej
Styczeń
07

Mieszanie olejów sprężarkowych ? Nie zalecamy.

Czasami pojawia się możliwość oszczędności poprzez dolanie do zbiornika oleju preparatu innego od tego, który się w nim aktualnie znajduje.
Czytaj więcej
Grudzień
16

Śnieg … i co to ma wspólnego ze sprężarkami BOGE

Zakładanie nowych tras w ośrodkach narciarskich jest zawsze związany z problematyką śniegu. Bezolejowe sprężarki tłokowe BOGE serii PO 6 L Snow i PO 8 L Snow sprawdzają się niezależnie od temperatury i przeznaczone są do współpracy z różnego rodzaju armatkami śnieżnymi oraz urządzeniami do produkcji śniegu.
Czytaj więcej
Grudzień
10

Rozszerzona, 5-letnia gwarancja na sprężarki śrubowe BOGE Kompressoren GmBH.

Prosimy o zapoznanie się z systemem 5-letniej gwarancji Bestcair© na sprężarki niemieckiego producenta BOGE Kompressoren GmBH, 1 rok gwarancji to obowiązek producentów z UE, 2 rok gwarancji to zwyczajowe zachowanie producentów, lata gwarancji 3, 4 i 5 to prezent ze strony firmy BOGE. Gwarancja dotyczy głównych komponentów sprężarki: np. stopień śrubowy, silnik elektryczny, chłodnica czy sterownik.
Czytaj więcej
Grudzień
02

Dlaczego warto zakupić sprężarkę BOGE ?

BOGE Kompressoren jest znanym niemieckim producentem urządzeń do sprężonego powietrza. Niezawodne, czyste sprężone powietrze - to znak charakteryzujący firmę BOGE od ponad 100 lat.
Czytaj więcej
Listopad
25

Zastosowanie sprężarek BOGE w technice wodno-ściekowej

Większość przewodów ciśnieniowych stosowanych w technice wodno-ściekowej nie posiada otworów rewizyjnych, a ponadto pozostają napełnione wodą, posiadają różne spadki oraz łuki konstrukcyjne, czyni je trudnymi do czyszczenia.
Czytaj więcej
Listopad
19

Wybór sprężarki ze względu na niskie zużycie energii.

Praktycznie wiedzą powszechną jest fakt, iż największa częścią kosztów całego cyklu życia sprężarki jest koszt energii elektrycznej. W przybliżeniu szacuje się, że wynosi on 70%, natomiast nakłady inwestycyjne to tylko 30%.
Czytaj więcej
Listopad
12

Elastyczne produkcja

Wzrost wymiany w handlu zagranicznym doprowadził do rozwoju konkurencji międzynarodowej. W tej sytuacji firmy z najbardziej rozwiniętych krajów, poszukując możliwości obniżenia kosztów zaczęły przenosić kosztochłonne procesy produkcyjne do krajów o niskich kosztach siły roboczej, surowców i energii.
Czytaj więcej
Listopad
07

Czy sprężarka powinna zostać wyłączona w porze nocnej ?

Bardzo często, ponieważ sprężarki są umieszczane w najdalszych zakamarkach budynku, maszyny są pozostawione w ruchu w porze nocnej czy weekendowej.
Czytaj więcej
Październik
23

Jak wyeliminować mikroorganizmy (bakterie) ze sprężonego powietrza ?

Sprężone powietrze zawiera wiele zanieczyszczeń, co jest dużym problemem w higienicznie wrażliwych aplikacjach, jak np. w przemyśle spożywczym.
Czytaj więcej
Październik
14

BOGE BLUEKAT czyli dlaczego „klasa 0” bezolejowej czystości sprężonego powietrza jest tak istotna ?

Certyfikacja zgodności z klasą 0 została stworzona jako odpowiedź na potrzeby przemysłu odnośnie powietrza bezolejowego. Klasa 0 jest najbardziej restrykcyjną klasą czystości powietrza i zaświadcza, iż sprężone powietrze jest wolne od olejowych aerozoli, oparów i płynów. Czystość powietrza jest kwestią krytyczną dla wielu gałęzi przemysłu jak farmacje, branża spożywcza, elektronika, przemysł tekstylny, a także w innych zastosowaniach.
Czytaj więcej
Październik
02

Jak kosztowny w eksploatacji jest osuszacz adsorbcyjny ?

Osuszacze adsorbcyjne zużywają ok. 1 kW energii elektrycznej na każdy 1m3/min przepływu nominalnego osuszacza, czyli porównując do osuszacza ziębniczego ok. 0,27 kW na 1m3/min — ok. 4 razy więcej !
Czytaj więcej
Wrzesień
26

Poprawna wentylacja sprężarkowni czyli minimalizacja kosztów serwisu sprężarek.

Poprawna wentylacja sprężarkowni nie tylko zapewnia nie tylko dostępność sprężonego powietrza lecz także minimalizuje koszty serwisu sprężarek. Podajemy kilka wskazówek celem zaprojektowania optymalnej wentylacji stacji sprężarek.
Czytaj więcej
Wrzesień
10

Dlaczego w sprężarkowni jest tak gorąco ?

Zasady fizyki determinują fakt, iż podczas sprężania powietrza musi powstawać ciepło. Ilość wydzielanego ciepła zależy od rozmiaru sprężarki.
Czytaj więcej
Wrzesień
04

BOGE connect: wyższy poziom zarządzania siecią sprężonego powietrza. Nowe narzędzie serwisowe firmy BOGE.

Analiza i optymalizacja systemu sprężonego powietrza: narzędzie serwisowe BOGE connect umożliwia inteligentne zarządzanie systemem sprężonego powietrza w duchu Przemysłu 4.0.
Czytaj więcej
Sierpień
19

Przekształcając ciepło w energię

Ciepło jest nieodzownym ubocznym produktem procesu sprężania. Podczas gdy w przeszłości po prostu je tracono, obecna technologia odzysku ciepła umożliwia ponowne wykorzystanie.
Czytaj więcej
Sierpień
12

Serwis sprężarek z użyciem nieoryginalnych części producenta.

Częstokroć kiedy dochodzi do przeglądów sprężarek musimy podjąć trudną decyzję, czy mam wybrać oryginalne części zamienne oraz autoryzowany serwis czy też zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez zakup nieoryginalnych części eksploatacyjnych, popularnie zwanych „pirackimi”. Jakie mogą być konsekwencje takiej decyzji ?
Czytaj więcej
Sierpień
05

Jaką średnicę rurociągu należy użyć aby podłączyć sprężarkę ?

Zwyczajowo przewód podłączony do sprężarki posiada dokładnie taką samą średnicę jak średnica wylotu ze sprężarki.
Czytaj więcej
Lipiec
30

Codzienny, cotygodniowy, comiesięczny prewencyjny przegląd sprężarki.

Każdy chciałby posiadać niezwodny, efektywny oraz bezproblemowy system sprężonego powietrza. Jednym ze sposobów osiągnięcia powyższego stanu jest przestrzeganie zapisów w instrukcji obsługi producenta odnośnie codziennych, cotygodniowych oraz comiesięcznych czynności konserwacyjnych. Prewencja jest lepsza niż późniejsza rehabilitacja !
Czytaj więcej
Lipiec
22

Wewnątrz zakładowa produkcja tlenu z firmą BOGE Kompressoren: elastycznie i wydajnie

Nowe generatory tlenu BOGE typu p O 3 do O 15 produkują tlen niezawodnie i efektywnie. Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE Kompressoren wprowadziła na rynek nową gamę generatorów tlenu.
Czytaj więcej
Lipiec
15

Poprawna instalacja odprowadzenia kondensatu.

Odprowadzenie kondensatu jest ważnym elementem systemu sprężonego powietrza i wpływa na ogólną efektywność i niezawodność systemu jak też na jakość wytwarzanego powietrza.
Czytaj więcej
Lipiec
08

Dlaczego w sprężonym powietrzu jest woda ?

W zależności od warunków na ssaniu, sprężarka powietrza wytwarza dużo wody. Jeśli nie jest ona usuwana, może przedostać się poprzez układ przewodów i wręcz zalać osuszacz, jeśli tylko taki w ogóle w instalacji występuje.
Czytaj więcej
Lipiec
02

Nowy sterownik BOGE AirtelligenceProvis 3.0 czyli niegraniczone, elastyczne i intuicyjne sterowanie stacją sprężonego powietrza.

Sterownik nadrzędny BOGE Airtelligence Provis 3.0 ustanawia nowy standard w zakresie sterowania kompletnymi stacjami sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Czerwieć
24

Program sprężarek śrubowych bez wtrysku oleju serii SO-2

SO-2 to nazwa 2-giej generacji serii sprężarek śrubowych tłoczących bez wtrysku oleju firmy BOGE KOMPRESSOREN. Wydajność dwustopniowych maszyn, o mocy napędowej od 45 do 355 kW i nadciśnieniach roboczych od 4 do 10 bar, pokrywa zakres od 3,9 do 50,3 m³/min.
Czytaj więcej
Czerwieć
18

Poziom hałasu sprężarek

Warunki pracy mają przełożenie nie tylko na samopoczucie oraz wydajność pracy personelu, ale także ich zdrowie i kondycję fizyczną. Do jednych z wielu zagrożeń w zakładach przemysłowych należy utrzymujący się przez długi czas wysoki poziom hałasu w strefach przebywania ludzi. Dotyczy to również instalacji sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Czerwieć
10

Jak efektywny jest silnik napędzający Waszą sprężarkę ?

Potencjał oszczędności energetycznych jest ogromny, co jest bardzo dobrą wiadomością dla nas wszystkich płacących coraz większe rachunki za energię elektryczną.
Czytaj więcej
Czerwieć
03

Dlaczego olej sprężarkowy jest tak ważny ?

Olej we wnętrzu konstrukcji sprężarek smarowanych olejowo nie tylko chroni powierzchnie łożysk przed zużyciem, ale ma także inne zadania. Olej sprężarkowy różni się znacznie, aniżeli inne lubrykanty we wnętrzu typowych maszyn, dlatego, też najlepiej przestrzegać okresów serwisowych sprężarki.
Czytaj więcej
Maj
27

Zbiornik sprężonego powietrza ”suchy” czy “mokry” ?

Wybór odpowiedniego zbiornika powietrza jest bardzo istotny celem zabezpieczenia przed gwałtownymi cyklami brak obciążenia/obciążenie maksymalne czy też start/stop.
Czytaj więcej
Maj
20

Technika katalityczna zapewniająca bezolejowe sprężone powietrze: BOGE BLUEKAT®

W przypadku wysokich wymagań tradycyjne uzdatnianie sprężonego powietrza napotyka na techniczne i ekonomiczne granice.
Czytaj więcej
Maj
14

Sprężarka tłokowa wynaleziona na nowo – typoszereg PO produkcji BOGE Kompressoren GmBH

BOGE wprowadza na rynek nową gamę bezolejowych sprężarek tłokowych typoszergu PO maksymalizujących dostawy powietrza i minimalizujących zużycie energii.
Czytaj więcej
Maj
07

Konsekwencje braku serwisowania sprężarek

Kiedy nadchodzi czas serwisowania systemu sprężonego powietrza, zawsze podkreślamy wagę wykonywania czynności serwisowych zgodnie z instrukcją obsługi producenta oraz używania oryginalnych części zamiennych. Poniżej przedstawiamy możliwe scenariusze w przypadku zaniedbań w serwisowaniu.
Czytaj więcej
Kwiecień
29

Zmniejszenie zapotrzebowania na energię sprężarek poprzez inteligentne sterowniki

Sposoby na poprawę efektywności energetycznej i redukcję kosztów. Istnieje sposób na osiągnięcie dalszych oszczędności energetycznych używając inteligentnego sterownika w przypadku pracy z dwoma lub więcej sprężarkami.
Czytaj więcej
Kwiecień
15

BOGE to także …. sprężarki na statki !

Urządzenia BOGE zapewniają możliwość wytwarzania powietrza użytkowego, które następnie znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach na statkach. Są to zarówno sprężarki bezolejowe serii BOGE SO czy BOGE Bluekat, jak i sprężarki z wtryskiem oleju BOGE S.
Czytaj więcej
Kwiecień
09

Jak efektywny jest Wasz zbiornik sprężonego powietrza ?

Ważnym składnikiem każdej instalacji sprężonego powietrza jest zbiornik. Posiadając odpowiedni zapas sprężonego powietrza spowodujemy bardziej efektywną pracę sprężarek oraz stabilizację ciśnienia, redukując pracę w zakresie niskich ciśnień.
Czytaj więcej
Marzec
19

Uważaj na PVC!

Materiał PVC jest lekki, niedrogi i łatwy w zakupie w każdym markecie budowlanym, co czyni go wysoce atrakcyjnym, gdy chodzi o wybór materiału na orurowanie systemu sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Marzec
15

Jak uśpić swoją sprężarkę?

Jednym z największych powodów marnotrawstwa energii jest praca sprężarki w trybie bez obciążenia (inaczej na biegu jałowym), kiedy to tak naprawdę sprężarka nie produkuje sprężonego powietrza. Jeśli chodzi o sprężarki śrubowe to jest to niezwykle istotna kwestia, spowodowana ich charakterystyką pracy. Nowoczesne sprężarki pracując na biegu jałowym zużywają ok. 20-40% mocy obciążenia maksymalnego, pobierając energię lecz nie produkując sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Marzec
04

Targi COMVAC Hanower 2019: Jakość na podstawie doświadczenia, BOGE kontynuuje swoje sukcesy

Od 11 lat BOGE kojarzy się z inteligentnym engineeringiem, zaawansowanymi rozwiązaniami i przekonującą jakością. Na targach COMVAC 2019 w Hanowerze, BOGE zaprezentuje jubileuszową serię sprężarek serii S-4, znanych już ze swej niezawodności oraz maksymalizacji efektywności energetycznej.
Czytaj więcej
Marzec
04

BOGE BLUEprotect: ochrona przed szkodnikami w przemyśle zbożowym

Liczba głodujących ludzi na świecie rośnie, a jednocześnie podczas transportu zboża do użytkownika znaczne jego ilości są tracone. Szczególnie w biedniejszych rejonach świata, zbożowe ubytki występują w krótkim czasie po żniwach.
Czytaj więcej
Luty
05

Sprężarki tłokowe – jakie są ich główne zalety?

Sprężone powietrze jest niezbędne w wielu procesach produkcyjnych i chemicznych. Jest ono szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu. Nie dziwi więc popyt na coraz nowocześniejsze urządzenia.
Czytaj więcej
Styczeń
25

Przemysł 4.0: Technika sprężonego powietrza z przyszłości

Pojęcie Przemysłu 4.0 oznacza zatem unifikację świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej. Ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniają informacje w toku produkcji – w obrębie fabryki oraz w obrębie różnych systemów IT działających w przedsiębiorstwie.
Czytaj więcej
Grudzień
14

Dlaczego rurociągi sprężonego powietrza zamarzają ?

Para wodna zawarta w sprężonym powietrzu będzie się wykraplać, jeśli temperatura powietrza w rurociągach spadnie poniżej punktu rosy sprężonego powietrza. Jeśli dodatkowo przyjmiemy, iż rurociągi sprężonego powietrza znajdują się w temperaturze niższej niż zamarzania wody, czyli w przypadku instalacji zewnętrznej, wtedy uformuje się lód, który może powodować blokadę przepływu a poprzez to poważne problemy ze spadkami ciśnienia.
Czytaj więcej
Listopad
29

Do czego stosuje się sprężarki bezolejowe?

Bezolejowe sprężarki są przede wszystkim wykorzystywane w przemyśle, gdzie najważniejsze jest dostarczenie do pomieszczeń czystego powietrza. Obecnie na rynku można znaleźć sprężarki olejowe i bezolejowe.
Czytaj więcej
Listopad
29

Generatory azotu – przykłady praktycznego zastosowania

Generatory azotu to stacjonarne albo mobilne urządzenia, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie azotu ze sprężonego powietrza. Stanowią one alternatywę dla azotu, który dostarczany jest rurociągiem, przy pomocy cystern czy butli ciśnieniowych.
Czytaj więcej
Październik
28

Moja firma się rozwija, czy więc powinienem kupić większą sprężarkę ?

Istotnym pytaniem podczas procesu zakupu sprężarki śrubowej jest “czy jest wystarczająco duża (wydajna )” ? Posiadając większy kompresor niż wymagają tego Wasze obecne potrzeby redukujecie możliwość problemów z ciśnieniem z powodu braku wydajności, ale kupując większą maszynę wyraźnie zwiększacie swoje koszty operacyjne, zwłaszcza gdy wybieracie sprężarkę śrubową z wtryskiem oleju w wersji stałoobrotowej.
Czytaj więcej
Wrzesień
03

Rozwiązania kontenerowe od BOGE. Dopasowane do indywidualnych wymagań Klienta

Zawsze tam gdzie potrzebne jest sprężone powietrze, ale standardowe rozwiązania nie wystarczają, wymagana jest elastyczność. Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE dostarcza szyte na miarę rozwiązania. Kilka sprężarek czy też całe linie sprężonego powietrza instalowanych jest w kontenerze. Użytkownik nie musi zajmować się zatem skomplikowanym planowaniem oraz przygotowywaniem miejsca instalacji.
Czytaj więcej
Wrzesień
02

Poprzez audyt w kierunku nowoczesnego parku maszynowego

Ewolucja technologii powoduje powstanie nowych możliwości dla użytkowników sprężarek. Dobrą możliwością wglądu w możliwość optymalizacji systemu jest jego audyt. Nasi specjaliści odwiedzają użytkownika na miejscu instalacji, badają instalację i identyfikują, na bazie posiadanych danych, możliwe słabe punkty systemu oraz przygotowują propozycje poprawy istniejącej instalacji. W centrum zainteresowania pozostaje kwestia efektywności energetycznej. Czy ilość wytwarzanego sprężonego powietrza da się jeszcze zoptymalizować ? W jaki sposób efektywnie można wykorzystać ciepło odpadowe ? Jakie ulepszenia w zakresie uzdatniania powietrza podniosą efektywność instalacji ?
Czytaj więcej
Maj
09

Czy Państwa osuszacze chłodnicze są gotowe na porę letnią ?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak istotne są osuszacze powietrza, tak aby Państwa cały system sprężonego powietrza działał prawidłowo, zwłaszcza gdy temperatura otoczenia zaczyna wzrastać w miesiącach letnich ? Poniżej postaramy się wyjaśnić dlaczego zachodzi potrzeba osuszania sprężonego powietrza i jaki wpływ na Państwa układ sprężonego powietrza ma osuszacz kiedy jest niewłaściwie dobrany lub gdy nie pracuje prawidłowo.
Czytaj więcej
Luty
20

Niektórzy są ciepłolubni, … ale Państwa sprężarki nie !

Wiele instalacji ma trudności związane z regulacją temperatury pomieszczenia sprężarek. Zazwyczaj jest to związane ze złym zaprojektowaniem całej stacji sprężarek, począwszy od jej zbyt małej kubatury a kończywszy na nieodpowiednio dobranym układzie wentylacji.
Czytaj więcej
Listopad
20

Czy potrzebuję sprężarkę VSD? Rozważenie wszystkich “za” i “przeciw”.

Obojętnie czy jesteście Państwo małym czy też wielkim konsumentem sprężonego powietrza, istnieje wiele technologii sprężania do wyboru. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór pomiędzy sprężarką stało-, a zmiennoobrotową.
Czytaj więcej
Październik
31

Nowa generacja separatorów woda-olej CC-2 od BOGE.

Separatory BOGE CC-2 używają zupełnie nowej technologii: rożne stopnie filtracji wraz ze specjalnie lakierowanymi włóknami polipropylenowymi i węglem aktywnym skutkują resztkową zawartością oleju na poziomie <10 ppm na wylocie, niezależnie od rodzaju stosowanego oleju w sprężarce.
Czytaj więcej
Październik
23

Olej w produktach spożywczych ? Nie z BOGE!

Dzięki BOGE, bezpieczna produkcja żywności jest bardzo łatwa. Dzięki naszemu kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu i zaawansowanych rozwiązaniom technicznym jesteśmy specjalistami w wytwarzaniu bezolejowego sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Maj
04

Najnowsza seria sprężarek BOGE S-4

Wraz z nowymi modelami BOGE S-4, zaczyna się już czwarta generacja najpopularniejszej serii S, aby zachęcić i sprzyjać dalszemu postępowi przemysłowemu.
Czytaj więcej
Maj
04

BOGE C-2. Nadchodzi nowa seria sprężarek do 22 kW.

Więcej sprężonego powietrza, więcej możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb a to wszystko przy jeszcze niższym zużyciu energii. Nowe silnika IE4 oraz sterowane częstotliwościowo wentylatory to kolejny krok w drodze do polepszenia efektywności energetycznej.
Czytaj więcej
Maj
04

Nowe boostery N2 serii K od BOGE

W niektórych procesach produkcyjnych, takich jak cięcie laserem, wymagane jest większe sprężanie azotu. To właśnie tam wchodzą innowacyjny booster BOGE K N2, ponieważ sprężony azot pochodzi z istniejącej sieci.
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Rozbudowa fabryki BOGE w rodzimym Bielefeld

W kontekście sektora 4.0 BOGE coraz bliżej do produkcji cyfrowej. BOGE inwestuje w inteligentne procesy produkcyjne - na przykładzie fabryki inteligentnej opracowanej przez Lemgoer Centrum Industrial IT (CIIT).
Czytaj więcej
Kwiecień
12

BOGE kształtuje przyszłość Przemysłu 4.0

Kompresory BOGE sprawiły, że było to zadanie nadzwyczaj rozwojowe, aby utorować drogę do czwartej rewolucji przemysłowej w technologii sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Nowa seria sprężarek BOGE PO w architekturze pionowej.

Wraz z wprowadzeniem nowej sprężarki PO 20, technologia bezolejowych sprężarek tłokowych przechodzi z BOGE na kolejny poziom innowacji - dobre wieści, w obszarach szczególnie wrażliwych, takich jak szpitale, przemysł spożywczy i branża farmaceutyczna które są oparte na 100% bezolejowym sprężonym powietrzem.
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Hannover Messe 2017 - It’s time for Best Of German Engineering

Wszyscy mówią o idei Industry 4.0 i efektywności energetycznej w systemach sprężonego powietrza. Ale prawdziwa innowacja oznacza prowadzenie w dziedzinie wiedzy i technologii.
Czytaj więcej


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.