Październik
14

BOGE BLUEKAT czyli dlaczego „klasa 0” bezolejowej czystości sprężonego powietrza jest tak istotna ?

Certyfikacja zgodności z klasą 0 została stworzona jako odpowiedź na potrzeby przemysłu odnośnie powietrza bezolejowego. Klasa 0 jest najbardziej restrykcyjną klasą czystości powietrza i zaświadcza, iż sprężone powietrze jest wolne od olejowych aerozoli, oparów i płynów. Czystość powietrza jest kwestią krytyczną dla wielu gałęzi przemysłu jak farmacje, branża spożywcza, elektronika, przemysł tekstylny, a także w innych zastosowaniach.
Czytaj więcej
Październik
02

Jak kosztowny w eksploatacji jest osuszacz adsorbcyjny ?

Osuszacze adsorbcyjne zużywają ok. 1 kW energii elektrycznej na każdy 1m3/min przepływu nominalnego osuszacza, czyli porównując do osuszacza ziębniczego ok. 0,27 kW na 1m3/min — ok. 4 razy więcej !
Czytaj więcej
Wrzesień
26

Poprawna wentylacja sprężarkowni czyli minimalizacja kosztów serwisu sprężarek.

Poprawna wentylacja sprężarkowni nie tylko zapewnia nie tylko dostępność sprężonego powietrza lecz także minimalizuje koszty serwisu sprężarek. Podajemy kilka wskazówek celem zaprojektowania optymalnej wentylacji stacji sprężarek.
Czytaj więcej
Wrzesień
10

Dlaczego w sprężarkowni jest tak gorąco ?

Zasady fizyki determinują fakt, iż podczas sprężania powietrza musi powstawać ciepło. Ilość wydzielanego ciepła zależy od rozmiaru sprężarki.
Czytaj więcej
Wrzesień
04

BOGE connect: wyższy poziom zarządzania siecią sprężonego powietrza. Nowe narzędzie serwisowe firmy BOGE.

Analiza i optymalizacja systemu sprężonego powietrza: narzędzie serwisowe BOGE connect umożliwia inteligentne zarządzanie systemem sprężonego powietrza w duchu Przemysłu 4.0.
Czytaj więcej
Sierpień
19

Przekształcając ciepło w energię

Ciepło jest nieodzownym ubocznym produktem procesu sprężania. Podczas gdy w przeszłości po prostu je tracono, obecna technologia odzysku ciepła umożliwia ponowne wykorzystanie.
Czytaj więcej
Sierpień
12

Serwis sprężarek z użyciem nieoryginalnych części producenta.

Częstokroć kiedy dochodzi do przeglądów sprężarek musimy podjąć trudną decyzję, czy mam wybrać oryginalne części zamienne oraz autoryzowany serwis czy też zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez zakup nieoryginalnych części eksploatacyjnych, popularnie zwanych „pirackimi”. Jakie mogą być konsekwencje takiej decyzji ?
Czytaj więcej
Sierpień
05

Jaką średnicę rurociągu należy użyć aby podłączyć sprężarkę ?

Zwyczajowo przewód podłączony do sprężarki posiada dokładnie taką samą średnicę jak średnica wylotu ze sprężarki.
Czytaj więcej
Lipiec
30

Codzienny, cotygodniowy, comiesięczny prewencyjny przegląd sprężarki.

Każdy chciałby posiadać niezwodny, efektywny oraz bezproblemowy system sprężonego powietrza. Jednym ze sposobów osiągnięcia powyższego stanu jest przestrzeganie zapisów w instrukcji obsługi producenta odnośnie codziennych, cotygodniowych oraz comiesięcznych czynności konserwacyjnych. Prewencja jest lepsza niż późniejsza rehabilitacja !
Czytaj więcej
Lipiec
22

Wewnątrz zakładowa produkcja tlenu z firmą BOGE Kompressoren: elastycznie i wydajnie

Nowe generatory tlenu BOGE typu p O 3 do O 15 produkują tlen niezawodnie i efektywnie. Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE Kompressoren wprowadziła na rynek nową gamę generatorów tlenu.
Czytaj więcej
Lipiec
15

Poprawna instalacja odprowadzenia kondensatu.

Odprowadzenie kondensatu jest ważnym elementem systemu sprężonego powietrza i wpływa na ogólną efektywność i niezawodność systemu jak też na jakość wytwarzanego powietrza.
Czytaj więcej
Lipiec
08

Dlaczego w sprężonym powietrzu jest woda ?

W zależności od warunków na ssaniu, sprężarka powietrza wytwarza dużo wody. Jeśli nie jest ona usuwana, może przedostać się poprzez układ przewodów i wręcz zalać osuszacz, jeśli tylko taki w ogóle w instalacji występuje.
Czytaj więcej
Lipiec
02

Nowy sterownik BOGE AirtelligenceProvis 3.0 czyli niegraniczone, elastyczne i intuicyjne sterowanie stacją sprężonego powietrza.

Sterownik nadrzędny BOGE Airtelligence Provis 3.0 ustanawia nowy standard w zakresie sterowania kompletnymi stacjami sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Czerwieć
24

Program sprężarek śrubowych bez wtrysku oleju serii SO-2

SO-2 to nazwa 2-giej generacji serii sprężarek śrubowych tłoczących bez wtrysku oleju firmy BOGE KOMPRESSOREN. Wydajność dwustopniowych maszyn, o mocy napędowej od 45 do 355 kW i nadciśnieniach roboczych od 4 do 10 bar, pokrywa zakres od 3,9 do 50,3 m³/min.
Czytaj więcej
Czerwieć
18

Poziom hałasu sprężarek

Warunki pracy mają przełożenie nie tylko na samopoczucie oraz wydajność pracy personelu, ale także ich zdrowie i kondycję fizyczną. Do jednych z wielu zagrożeń w zakładach przemysłowych należy utrzymujący się przez długi czas wysoki poziom hałasu w strefach przebywania ludzi. Dotyczy to również instalacji sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Czerwieć
10

Jak efektywny jest silnik napędzający Waszą sprężarkę ?

Potencjał oszczędności energetycznych jest ogromny, co jest bardzo dobrą wiadomością dla nas wszystkich płacących coraz większe rachunki za energię elektryczną.
Czytaj więcej
Czerwieć
03

Dlaczego olej sprężarkowy jest tak ważny ?

Olej we wnętrzu konstrukcji sprężarek smarowanych olejowo nie tylko chroni powierzchnie łożysk przed zużyciem, ale ma także inne zadania. Olej sprężarkowy różni się znacznie, aniżeli inne lubrykanty we wnętrzu typowych maszyn, dlatego, też najlepiej przestrzegać okresów serwisowych sprężarki.
Czytaj więcej
Maj
27

Zbiornik sprężonego powietrza ”suchy” czy “mokry” ?

Wybór odpowiedniego zbiornika powietrza jest bardzo istotny celem zabezpieczenia przed gwałtownymi cyklami brak obciążenia/obciążenie maksymalne czy też start/stop.
Czytaj więcej
Maj
20

Technika katalityczna zapewniająca bezolejowe sprężone powietrze: BOGE BLUEKAT®

W przypadku wysokich wymagań tradycyjne uzdatnianie sprężonego powietrza napotyka na techniczne i ekonomiczne granice.
Czytaj więcej
Maj
14

Sprężarka tłokowa wynaleziona na nowo – typoszereg PO produkcji BOGE Kompressoren GmBH

BOGE wprowadza na rynek nową gamę bezolejowych sprężarek tłokowych typoszergu PO maksymalizujących dostawy powietrza i minimalizujących zużycie energii.
Czytaj więcej
Maj
07

Konsekwencje braku serwisowania sprężarek

Kiedy nadchodzi czas serwisowania systemu sprężonego powietrza, zawsze podkreślamy wagę wykonywania czynności serwisowych zgodnie z instrukcją obsługi producenta oraz używania oryginalnych części zamiennych. Poniżej przedstawiamy możliwe scenariusze w przypadku zaniedbań w serwisowaniu.
Czytaj więcej
Kwiecień
29

Zmniejszenie zapotrzebowania na energię sprężarek poprzez inteligentne sterowniki

Sposoby na poprawę efektywności energetycznej i redukcję kosztów. Istnieje sposób na osiągnięcie dalszych oszczędności energetycznych używając inteligentnego sterownika w przypadku pracy z dwoma lub więcej sprężarkami.
Czytaj więcej
Kwiecień
15

BOGE to także …. sprężarki na statki !

Urządzenia BOGE zapewniają możliwość wytwarzania powietrza użytkowego, które następnie znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach na statkach. Są to zarówno sprężarki bezolejowe serii BOGE SO czy BOGE Bluekat, jak i sprężarki z wtryskiem oleju BOGE S.
Czytaj więcej
Kwiecień
09

Jak efektywny jest Wasz zbiornik sprężonego powietrza ?

Ważnym składnikiem każdej instalacji sprężonego powietrza jest zbiornik. Posiadając odpowiedni zapas sprężonego powietrza spowodujemy bardziej efektywną pracę sprężarek oraz stabilizację ciśnienia, redukując pracę w zakresie niskich ciśnień.
Czytaj więcej
Marzec
19

Uważaj na PVC!

Materiał PVC jest lekki, niedrogi i łatwy w zakupie w każdym markecie budowlanym, co czyni go wysoce atrakcyjnym, gdy chodzi o wybór materiału na orurowanie systemu sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Marzec
15

Jak uśpić swoją sprężarkę?

Jednym z największych powodów marnotrawstwa energii jest praca sprężarki w trybie bez obciążenia (inaczej na biegu jałowym), kiedy to tak naprawdę sprężarka nie produkuje sprężonego powietrza. Jeśli chodzi o sprężarki śrubowe to jest to niezwykle istotna kwestia, spowodowana ich charakterystyką pracy. Nowoczesne sprężarki pracując na biegu jałowym zużywają ok. 20-40% mocy obciążenia maksymalnego, pobierając energię lecz nie produkując sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Marzec
04

Targi COMVAC Hanower 2019: Jakość na podstawie doświadczenia, BOGE kontynuuje swoje sukcesy

Od 11 lat BOGE kojarzy się z inteligentnym engineeringiem, zaawansowanymi rozwiązaniami i przekonującą jakością. Na targach COMVAC 2019 w Hanowerze, BOGE zaprezentuje jubileuszową serię sprężarek serii S-4, znanych już ze swej niezawodności oraz maksymalizacji efektywności energetycznej.
Czytaj więcej
Marzec
04

BOGE BLUEprotect: ochrona przed szkodnikami w przemyśle zbożowym

Liczba głodujących ludzi na świecie rośnie, a jednocześnie podczas transportu zboża do użytkownika znaczne jego ilości są tracone. Szczególnie w biedniejszych rejonach świata, zbożowe ubytki występują w krótkim czasie po żniwach.
Czytaj więcej
Luty
05

Sprężarki tłokowe – jakie są ich główne zalety?

Sprężone powietrze jest niezbędne w wielu procesach produkcyjnych i chemicznych. Jest ono szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki i przemysłu. Nie dziwi więc popyt na coraz nowocześniejsze urządzenia.
Czytaj więcej
Styczeń
25

Przemysł 4.0: Technika sprężonego powietrza z przyszłości

Pojęcie Przemysłu 4.0 oznacza zatem unifikację świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej. Ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniają informacje w toku produkcji – w obrębie fabryki oraz w obrębie różnych systemów IT działających w przedsiębiorstwie.
Czytaj więcej
Grudzień
14

Dlaczego rurociągi sprężonego powietrza zamarzają ?

Para wodna zawarta w sprężonym powietrzu będzie się wykraplać, jeśli temperatura powietrza w rurociągach spadnie poniżej punktu rosy sprężonego powietrza. Jeśli dodatkowo przyjmiemy, iż rurociągi sprężonego powietrza znajdują się w temperaturze niższej niż zamarzania wody, czyli w przypadku instalacji zewnętrznej, wtedy uformuje się lód, który może powodować blokadę przepływu a poprzez to poważne problemy ze spadkami ciśnienia.
Czytaj więcej
Listopad
29

Do czego stosuje się sprężarki bezolejowe?

Bezolejowe sprężarki są przede wszystkim wykorzystywane w przemyśle, gdzie najważniejsze jest dostarczenie do pomieszczeń czystego powietrza. Obecnie na rynku można znaleźć sprężarki olejowe i bezolejowe.
Czytaj więcej
Listopad
29

Generatory azotu – przykłady praktycznego zastosowania

Generatory azotu to stacjonarne albo mobilne urządzenia, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie azotu ze sprężonego powietrza. Stanowią one alternatywę dla azotu, który dostarczany jest rurociągiem, przy pomocy cystern czy butli ciśnieniowych.
Czytaj więcej
Październik
28

Moja firma się rozwija, czy więc powinienem kupić większą sprężarkę ?

Istotnym pytaniem podczas procesu zakupu sprężarki śrubowej jest “czy jest wystarczająco duża (wydajna )” ? Posiadając większy kompresor niż wymagają tego Wasze obecne potrzeby redukujecie możliwość problemów z ciśnieniem z powodu braku wydajności, ale kupując większą maszynę wyraźnie zwiększacie swoje koszty operacyjne, zwłaszcza gdy wybieracie sprężarkę śrubową z wtryskiem oleju w wersji stałoobrotowej.
Czytaj więcej
Wrzesień
03

Rozwiązania kontenerowe od BOGE. Dopasowane do indywidualnych wymagań Klienta

Zawsze tam gdzie potrzebne jest sprężone powietrze, ale standardowe rozwiązania nie wystarczają, wymagana jest elastyczność. Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE dostarcza szyte na miarę rozwiązania. Kilka sprężarek czy też całe linie sprężonego powietrza instalowanych jest w kontenerze. Użytkownik nie musi zajmować się zatem skomplikowanym planowaniem oraz przygotowywaniem miejsca instalacji.
Czytaj więcej
Wrzesień
02

Poprzez audyt w kierunku nowoczesnego parku maszynowego

Ewolucja technologii powoduje powstanie nowych możliwości dla użytkowników sprężarek. Dobrą możliwością wglądu w możliwość optymalizacji systemu jest jego audyt. Nasi specjaliści odwiedzają użytkownika na miejscu instalacji, badają instalację i identyfikują, na bazie posiadanych danych, możliwe słabe punkty systemu oraz przygotowują propozycje poprawy istniejącej instalacji. W centrum zainteresowania pozostaje kwestia efektywności energetycznej. Czy ilość wytwarzanego sprężonego powietrza da się jeszcze zoptymalizować ? W jaki sposób efektywnie można wykorzystać ciepło odpadowe ? Jakie ulepszenia w zakresie uzdatniania powietrza podniosą efektywność instalacji ?
Czytaj więcej
Maj
09

Czy Państwa osuszacze chłodnicze są gotowe na porę letnią ?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak istotne są osuszacze powietrza, tak aby Państwa cały system sprężonego powietrza działał prawidłowo, zwłaszcza gdy temperatura otoczenia zaczyna wzrastać w miesiącach letnich ? Poniżej postaramy się wyjaśnić dlaczego zachodzi potrzeba osuszania sprężonego powietrza i jaki wpływ na Państwa układ sprężonego powietrza ma osuszacz kiedy jest niewłaściwie dobrany lub gdy nie pracuje prawidłowo.
Czytaj więcej
Luty
20

Niektórzy są ciepłolubni, … ale Państwa sprężarki nie !

Wiele instalacji ma trudności związane z regulacją temperatury pomieszczenia sprężarek. Zazwyczaj jest to związane ze złym zaprojektowaniem całej stacji sprężarek, począwszy od jej zbyt małej kubatury a kończywszy na nieodpowiednio dobranym układzie wentylacji.
Czytaj więcej
Listopad
20

Czy potrzebuję sprężarkę VSD? Rozważenie wszystkich “za” i “przeciw”.

Obojętnie czy jesteście Państwo małym czy też wielkim konsumentem sprężonego powietrza, istnieje wiele technologii sprężania do wyboru. Jedną z kluczowych decyzji jest wybór pomiędzy sprężarką stało-, a zmiennoobrotową.
Czytaj więcej
Październik
31

Nowa generacja separatorów woda-olej CC-2 od BOGE.

Separatory BOGE CC-2 używają zupełnie nowej technologii: rożne stopnie filtracji wraz ze specjalnie lakierowanymi włóknami polipropylenowymi i węglem aktywnym skutkują resztkową zawartością oleju na poziomie <10 ppm na wylocie, niezależnie od rodzaju stosowanego oleju w sprężarce.
Czytaj więcej
Październik
23

Olej w produktach spożywczych ? Nie z BOGE!

Dzięki BOGE, bezpieczna produkcja żywności jest bardzo łatwa. Dzięki naszemu kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu i zaawansowanych rozwiązaniom technicznym jesteśmy specjalistami w wytwarzaniu bezolejowego sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Maj
04

Najnowsza seria sprężarek BOGE S-4

Wraz z nowymi modelami BOGE S-4, zaczyna się już czwarta generacja najpopularniejszej serii S, aby zachęcić i sprzyjać dalszemu postępowi przemysłowemu.
Czytaj więcej
Maj
04

BOGE C-2. Nadchodzi nowa seria sprężarek do 22 kW.

Więcej sprężonego powietrza, więcej możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb a to wszystko przy jeszcze niższym zużyciu energii. Nowe silnika IE4 oraz sterowane częstotliwościowo wentylatory to kolejny krok w drodze do polepszenia efektywności energetycznej.
Czytaj więcej
Maj
04

Nowe boostery N2 serii K od BOGE

W niektórych procesach produkcyjnych, takich jak cięcie laserem, wymagane jest większe sprężanie azotu. To właśnie tam wchodzą innowacyjny booster BOGE K N2, ponieważ sprężony azot pochodzi z istniejącej sieci.
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Rozbudowa fabryki BOGE w rodzimym Bielefeld

W kontekście sektora 4.0 BOGE coraz bliżej do produkcji cyfrowej. BOGE inwestuje w inteligentne procesy produkcyjne - na przykładzie fabryki inteligentnej opracowanej przez Lemgoer Centrum Industrial IT (CIIT).
Czytaj więcej
Kwiecień
12

BOGE kształtuje przyszłość Przemysłu 4.0

Kompresory BOGE sprawiły, że było to zadanie nadzwyczaj rozwojowe, aby utorować drogę do czwartej rewolucji przemysłowej w technologii sprężonego powietrza.
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Nowa seria sprężarek BOGE PO w architekturze pionowej.

Wraz z wprowadzeniem nowej sprężarki PO 20, technologia bezolejowych sprężarek tłokowych przechodzi z BOGE na kolejny poziom innowacji - dobre wieści, w obszarach szczególnie wrażliwych, takich jak szpitale, przemysł spożywczy i branża farmaceutyczna które są oparte na 100% bezolejowym sprężonym powietrzem.
Czytaj więcej
Kwiecień
12

Hannover Messe 2017 - It’s time for Best Of German Engineering

Wszyscy mówią o idei Industry 4.0 i efektywności energetycznej w systemach sprężonego powietrza. Ale prawdziwa innowacja oznacza prowadzenie w dziedzinie wiedzy i technologii.
Czytaj więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.