Wzrost wydajności o 8%. Koncentracja na efektywności energetycznej: dzięki SO-3 firma BOGE posiada w swoim portfolio nową bezolejową sprężarkę śrubową, która osiąga najwyższe wydajności przy niskim jednostkowym zużyciu energii.

Dzięki bezolejowej sprężarce śrubowej SO-3 firma BOGE znacznie poprawiła efektywność energetyczną swojej serii SO i tym samym zajmuje pozycję „najlepszej w swojej klasie”. Jednostkowa wydajność wzrosła aż o 8%. Wzrost ten opiera się na inteligentnej koncepcji. Nowo opracowany stopień sprężania charakteryzuje się bardzo niskimi prędkościami obrotowymi, a co za tym idzie niskimi temperaturami sprężania, a także wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Zintegrowany silnik napędowy IE4 również przyczynia się do wydajnej i ekonomicznej pracy. Dalszy wzrost wydajności wynika z zastosowania układu chłodzenia o niskich temperaturach procesu sprężania i niskich temperaturach końcowych. Sprężarka śrubowa jest bardzo kompaktowa, a mimo to zapewnia optymalny dostęp do podzespołów wymagających konserwacji. Poziom dźwięku został skutecznie zredukowany poprzez zastosowanie specjalnych środków ochrony przed hałasem. W zależności od potrzeb sprężarka dostępna jest w wersji z regulacją częstotliwości i odzyskiem ciepła. BOGE oferuje maksymalną elastyczność i dodatkową opcję zwiększenia wydajności: dzięki odzyskowi ciepła aż do 94% zużywanej energii można wykorzystać do podgrzania wody użytkowej i do celów grzewczych. Sprężarka śrubowa podgrzewa wodę procesową do temperatury 90°C.

Optymalne dostosowanie do istniejących wymagań

Sprężarki SO-3 są również wyposażone w opcjonalne narzędzie serwisowe BOGE connect. Dzięki temu specjalista ds. sprężonego powietrza może zapewnić kompleksowe zarządzanie sprężonym powietrzem. „Wszystkie parametry operacyjne są stale rejestrowane, wizualizowane i analizowane na naszym portalu” – mówi Lutz Knoke, menedżer produktu w BOGE. „Dzięki temu można zidentyfikować potencjał optymalizacji i zaplanować konserwację z wyprzedzeniem.” Dzięki opcji podłączenia osuszaczy adsorpcyjnych i innych akcesoriów firma BOGE oferuje rozwiązanie szyte na miarę dla wielu obszarów zastosowań nowych sprężarek śrubowych SO-3. Sprężarki są idealne do aplikacji wymagających wysokiej jakości, wolnego od oleju sprężonego powietrza. Otwiera to wiele możliwości zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł farmaceutyczny, przemysł spożywczy i napojów, przemysł tekstylny, budowa maszyn czy przemysłowe lakierowanie.