O nas

BOGE – Best Of German Engineering

Niezawodne, czyste sprężone powietrze – to znak charakteryzujący firmę BOGE od ponad 100 lat. Jakość i wydajność naszych sprężarek i sprężonego powietrza doprowadziły nas do zaufania ponad 150 000 użytkowników w 120 różnych krajach na wszystkich kontynentach. Jako wiodący na Świecie dostawca rozwiązań dla sprężonego powietrza, pozostaliśmy wierni naszym korzeniom. Niemieckie miasto Bielefeld jest siedzibą naszej rodzinnej Firmy prowadzonej od momentu jej powstania w 1907 r.

BOGE Kompressoren GmBH Co. & KG oferuje produkty, usługi oraz kompletne systemy do zasilania procesów roboczych i produkcyjnych, przy których potrzebne jest sprężone powietrze w wielu przedziałach ciśnieniowych. Firma posiada ponad stuletnią tradycję w tej dziedzinie i w ciągu tych lat stała się czołowym producentem w branży operując i zdobywając rzeszę zadowolonych Klientów na całym Świecie.

Systemowe rozwiązania firmy BOGE obejmują wytwarzanie, uzdatnianie, jak też dystrybucję sprężonego powietrza. Celem jest także niska energochłonność systemów a co z tym się wiąże nie obciążanie środowiska naturalnego i zmniejszenie emisji.

Międzynarodowa organizacja BOGE Kompressoren ma na celu zoptymalizowanie potrzeb Klientów na całym świecie poprzez sprawną organizację sprzedażową jak też rozbudowaną organizację serwisu.

Sprężarki śrubowe, sprężarki tłokowe, z wtryskiem oleju jak też bezolejowe., kompletne instalacje lub oddzielne komponenty – BOGE reaguje na różne życzenie Klientów i na ich najbardziej wymagające potrzeby. Produkty firmy BOGE trafiają do przeróżnych gałęzi przemysłu,takich jak: przemysł stalowy, energetyka, przemysł chemiczny jak też farmaceutyczny.

Z ponad 100-letnim doświadczeniem BOGE jest jednym z bardziej doświadczonych producentów sprężarek w Niemczech i jedną z wiodących firm na rynku. Prawie 900 zatrudnionych pracowników jak też management firmy wspólnie troszczy się o jak najlepszą jakość produktów i stabilny rozwój Przedsiębiorstwa.

Współpraca BOGE Kompressoren z AERZENER Maschinenfabrik

W ciągu tych kilkudziesięciu lat działalności zacieśniła się współpraca z innym niemieckim producentem Aerzener Maschinenfabrik GmBH, który produkuje stopnie śrubowe serii VMX. Moduły śrubowe są ciągle montowane w jeszcze w niektórych typach sprężarek produkcji BOGE serii S.

Tradycje współpracy Aerzenera z BOGE w Niemczech przeniesione zostały zatem do Polski. Tym samym zostało otwarte oficjalne przedstawicielstwo BOGE na terenie naszego kraju z ramienia Firmy AERZEN Polska Sp. z o.o.

Historia BOGE

Firma BOGE Kompressoren powstała w 1907 roku. Początkowo była to fabryka narzędzi przeznaczonych dla warsztatów samochodowych oraz pneumatycznych samozamykaczy stosowanych do bram i drzwi. W 1925 roku udanie zapoczątkowano produkcję sprężarek tłokowych, którą kontynuuje się do dziś w wielu odmianach i wielkościach: sprężarki tłokowe z wtryskiem oleju oraz bezolejowe o ciśnieniu do 40 bar.

Na początku lat siedemdziesiątych uruchomiono produkcję znanych na wszystkich kontynentach sprężarek śrubowych BOGE typ S, olejowych i bezolejowych, o wydajnościach od 0,5 m3/min do 50 m3/min, 4-13 bar. Z tego też okresu datuje się trwająca nadal współpracę BOGE z Aerzener Maschinenfabrik, producenta i dostawcy stopni śrubowych.

Ponad stuletnia tradycja i siedemdziesiąt lat doświadczeń w pneumatyce pozwoliły stworzyć wyrób o najwyższym poziomie techniki w połączeniu z bardzo wysokimi walorami eksploatacyjnymi i bardzo dobrymi osiągnięciami w zakresie oszczędzania energii i oddziaływania na środowisko naturalne. Ponadto firma BOGE wyposaża kompletne stacje sprężonego powietrza – od sprężarek poprzez filtry, osuszacze, zbiorniki, spusty kondensatu do separatorów olej-woda włącznie.

Certyfikaty

Proszę zapoznać się z naszymi certyfikatami