Mała, lekka, energooszczędna i cicha – nowa przemysłowa turbosprężarka T 220 firmy BOGE zachwyca pod każdym względem. Cały mechanizm napędowy pracuje bez oleju. Nowa sprężarka stanowi zatem realną alternatywę dla klasycznych przemysłowych dwustopniowych bezolejowych sprężarek śrubowych. Grupa Barry Callebaut – wiodący na świecie producent wysokiej jakości wyrobów czekoladowych i kakaowych – stawia na wysokiej jakości turbosprężarki firmy BOGE.

turbosprezarka boge

Turbosprężarka T 220 firmy BOGE jest gabarytowo znacznie mniejsza niż klasyczna dwustopniowa bezolejowa sprężarka śrubowa o tej samej wydajności, a ponadto jest bardzo energooszczędna i cicha.

W bezpośrednim porównaniu: nowa turbosprężarka T 220 firmy BOGE jest gabarytowo znacznie mniejsza niż klasyczna dwustopniowa bezolejowa sprężarka śrubowa o tej samej wydajności. Na przykład powierzchnia instalacyjna jest mniejsza o połowę; waga jest mniejsza nawet o dwie trzecie. Zmniejszenie przestrzeni montażowej jest możliwe między innymi dzięki zastosowaniu wałów napędowych na łożyskach powietrznych i silników o dużej mocy w wyrafinowanym procesie sprężania. Nowa turbosprężarka jest bardzo energooszczędna i wytwarza przepływ do 35,6 m³/min przy ciśnieniu 7,5 bara. Energooszczędność i niskie koszty – to właśnie przekonało Grupę Barry Callebaut do zastosowania nowych turbosprężarek. Dzięki przemysłowej serii T szwajcarski producent czekolady oszczędza tysiące euro rocznie na kosztach energii i konserwacji.

turbosprezarki boge

Grupa Barry Callebaut stawia na wysokiej jakości turbosprężarki firmy BOGE. Dzięki serii T szwajcarski producent czekolady oszczędza tysiące euro rocznie na kosztach energii i konserwacji.

Zasada trójstopniowego sprężania bez użycia oleju

Zasada kompresji opiera się na trzystopniowym sprężaniu, które działa całkowicie bez oleju. Dwa silniki z magnesami trwałymi napędzają tytanowe wirniki o różnych rozmiarach i zapewniają wysoką efektywność energetyczną. Bez użycia przekładni generuje się 60000 obrotów na minutę. Ponieważ wał napędowy jest łożyskowany pneumatycznie i samo stabilizujący, nie wymaga doprowadzenia dodatkowej energii ani smarów. To odróżnia łożyska pneumatyczne (powietrzne) od konwencjonalnych łożysk magnetycznych i tocznych. Ponieważ mechanizm napędowy nie wymaga smarowania, można zrezygnować ze wszystkich elementów układu olejowego, co pozwala zaoszczędzić miejsce konstrukcyjne. Ponadto wzrasta niezawodność systemu, ponieważ mniej elementów może ulec zużyciu lub wymagać konserwacji.

Zrównoważone działanie z korzyściami

Nowa turbosprężarka T 220 nie tylko wytwarza wolne od oleju sprężone powietrze klasy 0, ale także pracuje bardzo cicho przy poziomie ciśnienia akustycznego 70 dB(A). Użytkownicy korzystają z niskiej ceny zakupu, niskich kosztów eksploatacji, a tym samym znacznie obniżonego całkowitego kosztu posiadania. Kompleksowa koncepcja konserwacji zapewnia bezpieczeństwo planowania. Umowa serwisowa obowiązuje początkowo przez pięć lat, ale może zostać przedłużana i rozszerzana. Dzięki swojej zasadzie zrównoważonego rozwoju BOGE zapewnia korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Osiąga się to nie tylko poprzez brak oleju i redukcję emisji CO2 związaną z wysoką efektywnością energetyczną, ale także poprzez możliwość wykorzystania do 80% zużywanej energii w postaci ciepła.