Zawsze tam gdzie potrzebne jest sprężone powietrze, ale standardowe rozwiązania nie wystarczają, wymagana jest elastyczność: specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE dostarcza szyte na miarę rozwiązania. Kilka sprężarek czy też całe linie sprężonego powietrza instalowanych jest w kontenerze. Użytkownik nie musi zajmować się zatem skomplikowanym planowaniem oraz przygotowywaniem miejsca instalacji.


BOGE instaluje w kontnerach kilka sprężarek, osuszacze, filtry lub też całe linie sprężonego powietrza zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika.


Główne zalety rozwiązań kontenerowych od BOGE

Kontenery sprężarkowe (mobilne sprężarkownie) umożliwiają szybką alokację urządzenia i zapewnienie dostaw sprężonego powietrza wszędzie tam gdzie zachodzi taka konieczność. Wszystkie urządzenia we wnętrzu kontenera zamocowane są w sposób trwały i bezpieczny. Aby przetransportować kontener wystarczy odłączyć zewnętrzne źródło zasilania w energię elektryczną (wtyczka) i przyłącze instalacji sprężonego powietrza. Wykorzystanie kontenera sprężarkowego sprawdzi się również jako zamiennik tradycyjnej sprężarkowni na halach produkcyjnych i w innych lokalizacjach w których chcemy zabezpieczyć urządzenia przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych i dostępem osób trzecich. Każdy kontener przygotowywany jest pod indywidualne potrzeby danej aplikacji. Istnieje możliwość szybkiej zmiany specyfikacji i rozbudowy sprężarkowni.

Standardowe wyposażenie stacji kontenerowych BOGE AIRCUBE3

  • Malowanie zgodnie z paletą RAL, na życzenie malowanie specjalne na wypadek podwyższonych wymagań antykorozyjnych, C-4, C-5I
  • Standardowo jedne podwójne drzwi oraz jedne drzwi inspekcyjne
  • Wzmocniona aluminiowa podłoga
  • Izolacja termiczna ściań
  • Układ ogrzewania postojowego
  • System automatycznej wentylacji z układem dogrzewania pomieszczenia (lato / zima)
  • Szafka elektryczna dla sprężarki i wszystkich podzespołów
  • Okablowanie elektryczne
  • Orurowanie instalacji sprężonego powietrza (do wyboru m. in. w systemie BOGE AIRficient©)
  • Przyłącze elastyczne dla sprężarki

Niewystarczająca ilość miejsca ? Nie dla BOGE AIRCUBE©

Rozwiązania kontenerowe cieszą się uznaniem wszędzie tam, gdzie klasyczny budynek sprężarkowni z pewnych powodów nie może powstać. Ciekawym przykładem jest np. branża rafineryjna i gazowa, gdzie ze względu na występujące agresywne otoczenie wymagana są rozwiązania specjalne: specjalne antykorozyjne malowanie kontenera, orurowanie ze stali szlachetnej, specjalne wykonanie silnika napędowego, okablowanie elektryczne w niepalnych osłonach itp. Istotną kwestią jest także zaplanowanie elektrycznych przyłączy, tak aby faktyczna instalacja na miejscu przeznaczenia nie nastręczała użytkownikowi żadnych trudności.

Instalacja kontenerowa dla branży gazowniczej: dwie sprężarki śrubowe  BOGE, osuszacze chłodnicze i adsorbcyjne oraz dwa membranowe generatory azotu zabudowane w kontenerze 40-stopowym


Zainteresował Państwa nasz artykuł ?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Wycenimy, zaprojektujemy i omówimy rozwiązanie kontenerowe na miarę Państwa potrzeb.