BOGE Medic

Od ponad 50 lat BOGE współpracuje ze znanymi producentami sprzętu szpitalnego i producentami wyrobów medycznych w celu opracowania dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań systemowych w obszarach szczególnie wrażliwych takich jak dostawa sprężonego powietrza dla sektora medycznego. Dzięki tej aplikacji bezpieczeństwo pacjentów jest zawsze najważniejsze.

Państwa korzyści:

Medyczne rozwiązania sprężonego powietrza z BOGE charakteryzują się:

  • Ponad 50 lat doświadczenia w opracowywaniu systemów sprężonego powietrza w wrażliwych miejscach sztucznego oddychania, przyrządów chirurgicznych i innych systemów medycznych
  • Zgodność ze wszystkimi obowiązującymi dyrektywami EN i normami DIN
  • Maksymalna orientacja na bezpieczeństwo systemów poprzez potrojone rezerwy
  • Elastyczny, modułowy projekt systemu z ciągłą możliwością zwiększania wydajności
  • Wykorzystanie wysoko wydajnych, energooszczędnych technologii

Nasza odpowiedź:

Rozwiązania klasy Premium dla szerokiego zakresu zastosowań

Medycyna, technologia farmaceutyczna i chirurgia lekarzy: we wszystkich tych zastosowaniach sprężone powietrze musi być suche i wolne od oleju i zarazków. Rygorystyczne wymagania dotyczące sprężonego powietrza wymagają niezawodnego wyposażenia.

Sztuczne oddychanie

W przypadku pacjentów należy dostarczyć wyłącznie czyste powietrze oddechowe w 100% z maksymalną dostępnością w każdej chwili . Dzięki zespołom produktów BOGE do uzdatniania – sprężone powietrze poddawane jest osuszeniu, czyszczeniu i obróbce w siedmiu etapach celem dostarczenia spejalistycznego medycznego sprężonego powietrza zgodnego
z normą DIN EN ISO 7396-1.

Systemy medyczne

Medyczne sprężone powietrze jest objęte Europejską Ustawą o Produktach Leczniczych. Zakazuje to żadnych ustępstw pod względem czystości powietrza. Sterylne filtry działające jako ósmy etap uzdatniania zapewniając najwyższej jakości oddechowe powietrze, niezależnie od tego, czy są dostarczane do sztucznego oddychania, czy też przeznaczone do znieczulenia.

Personel medyczny

Czy to w łóżku pacjenta czy na sali operacyjnej – potrzebne jest medyczne sprężone powietrze które musi być dostępne przez cały czas. Ryzyko awarii jest wykluczone dzięki zaprojektowaniu trzykrotnej rezerwy w instalacji sprężonego powietrza

Narzędzia chirurgiczne

Wiele narzędzi i instrumentów chirurgicznych, takich jak do przebijaki, wiertarki lub rozcinaki, pracują ze sprężonym powietrzem. Urządzenia medyczne również muszą być okresowo kontrolowane lub suszone w powtarzających się odstępach czasu. Z medycznym sprężonym powietrzem BOGE każdy znowu może oddychać z łatwością.

Niezawodna i wydajna konstrukcja systemu

Wielokrotna rezerwa i niezawodność – bezpieczne dosatwy czystego sprężonego powietrza

Modułowa, elastyczna konstrukcja systemu oraz bardzo wyrafinowana koncepcja rezerwy zapewniają, że systemy BOGE są zawsze nastawione na najgorszy scenariusz. Zasilanie medycznym czystym sprężonym powietrzem zagwarantowane jest nawet w przypadku awarii zasilania. Każdy system wytwarzania sprężonego powietrza ma co najmniej potrójną rezerwę – niektórzy z naszych Klientów decydują się nawet na 4- krotną rezwerwę !

Bezpieczne i wydajne działanie jest zapewnione przez główne systemy sterowania nadrzędnego. Aktywnie zgłaszają błędy i automatycznie utrzymują dostępność układu, nawet przy zaniku zasilania.

Państwa korzyści:

Większa wydajność dzięki odpowiednim narzędziom

  • Oprogramowanie symulacyjne do porównywania poszczególnych systemów
  • Sprężarki medyczne BOGE sterowane przetwornicą częstotliwości
  • Koncepcje odzysku ciepła, pozwalające wykorzystać znaczne ilości ciepła
  • Sterowanie zależne od obciążenia dla medycznych respiratorów oddechowych

Czy potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego narzędzia ?

Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy wybrać właściwe produkty i wydajne urządzenia dla Państwa indywidualnych zastosowań medycznych.