Efektywność
Efektywność od BOGE
Nowoczesne, energooszczędne systemy sprężonego powietrza, a także indywidualna analiza układów sprężarek, mogą przynieść oszczędności energii o 30 do 50 procent. Całe cykle życia sprężonego powietrza to coś więcej niż tylko początkowe wydatki – koszty energii stanowią 75 do 90 procent całkowitych kosztów. Wykorzystując dostępne możliwości poprawy wydajności systemów sprężonego powietrza można zapewnić niższe koszty długoterminowe, a zwrot z inwestycji osiągnął szybko, biorąc pod uwagę wyżej wymienioną strukturę kosztów. Poprawa efektywności energetycznej jest nie tylko opłacalna, ale również odpowiedzialna za ochronę środowiska.
Energooszczędne sprężone powietrze – dobre dla Państwa portfela i środowiska
Wydajne sprężone powietrze: zmniejszenie zużycia energii nawet o 50 %.
Zbyt często, ogromne oszczędności oferowane przez wydajne wytwarzanie sprężonego powietrza nie są w pełni wykorzystane. W typowym przepływie przemysłowym, zaledwie 45 % całkowitego zużycia energii w systemie sprężonego powietrza spełnia wymagania wymaganej ilości sprężonego powietrza. Oznacza to, że zazwyczaj zużywa się do 55 % energii. Głównymi przyczynami tych rosnących problemów w systemach sprężonego powietrza są wycieki, niepotrzebne doładowanie lub niewłaściwe użytkowanie. Ale przy niewielkich zmianach zapotrzebowanie na energię sprężonego powietrza może w wielu przypadkach zmniejszyć się o 30-50% – co czyni je znacznie wydajniejszym. Na przykład w 8 na 10 systemów sprężarek można zaoszczędzić około 20 % zużycia energii poprzez zmniejszenie strat związanych z wyciekiem. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną, należy najpierw dokładnie zapoznać się ze stanem sprężonego powietrza – chętnie Ci pomożemy, w tym celu prosimy o kontakt z nami.
Koszty energii stanowią 90% całkowitych kosztów.
Wykorzystując potencjalne oszczędności, możesz zrobić pozytywne i trwałe zmiany ekonomiczne dla Twojej firmy. W 75 do 90 % całkowitych wydatków koszty energii są udziałem lw w całkowitych kosztach w całym cyklu życia systemu sprężonego powietrza i są znacznie wyższe niż pierwotny koszt zakupu. Prosta zasada polega na tym, im większa instalacja i dłuższe godziny pracy, tym większa kwota kosztów energii w całkowitym rozrachunku. Inwestując w produkty BOGE o wysokiej efektywności, możesz zredukować długoterminowe koszty.
Energooszczędne sprężone powietrze pomaga chronić środowisko naturalne.
Wykorzystanie efektywnego energetycznie sprężonegopowietrza ogranicza nie tylko długoterminowe koszty. Pomaga również odgrywać rolę w próbie zmniejszenia zmian klimatycznych. Roczne zużycie energii w niemieckich 62 000 stacjach sprężonego powietrza wynosi obecnie około 14 mld kWh – mniej więcej tak samo jak 1,5 elektrowni jądrowych. Ta liczba może zostać zmniejszona o połowę, zmieniając się na nowoczesne, prawidłowo obsługiwane systemy sprężonego powietrza.
Przewodnik krok po kroku dla poprawy efektywności instalacji sprężonego powietrz
Skuteczna eksploatacja systemów sprężonego powietrza może być osiągnięta dzięki prostym, wymiernym krokom. Na początek możemy obliczyć dla Ciebie korzyść kosztów i korzyści.
1. Analiza popytu i pomiar szczelności.
Patrząc jedynie na zapotrzebowanie energetyczne sprężarek, a nie na przecieki, ma znaczący negatywny wpływ na zużycie energii. Ograniczenie tych wycieków daje największe możliwości oszczędności. Aby osiągnąć te oszczędności, należy określić optymalne działanie sprężarek, w oparciu o analizę popytu i regularne pomiary przecieków. Skontaktuj się z nami, aby przeprowadzić rzetelną i skuteczną analizę BOGE AIReport.
2. Projekt systemu.
Skuteczne operowanie poszczególnymi komponentami jest tylko pierwszym krokiem do oszczędności energii. Optymalne współdziałanie tych elementów oraz wyrównanie całego systemu do konkretnych potrzeb może mieć pozytywny wpływ także. Dzięki inteligentnemu projektowaniu łańcucha procesów można optymalizować energię i zasoby. W firmie AERZEN POLSKA jesteśmy doświadczonymi specjalistami w tej dziedzinie, z wieloletnim doświadczeniem za nami. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania porady i zaleceń.
3. Modernizacja systemu.
Z systemów sprężonego powietrza, które zaczynają odczuwać lata, można dokonać kompletnego remontu. To zależy od stanu technicznego twojego systemu i ilości energii, z której korzysta, i jest przekształcane w ostateczną pożądaną wydajność. Współczesne sprężarki wyposażone są w silniki i sprężarki o wysokiej sprawności, wyposażone w nowoczesne wentylatory i odzyskiwanie ciepła. Inwestycja w nową fabrykę może szybko zapłacić za siebie, podczas gdy te rodzaje inwestycji są coraz bardziej wspierane przez rząd.
4. Inteligentne systemy sterowania.
Optymalny stosunek czasu ładowania i bezczynności można osiągnąć za pomocą inteligentnych systemów sterowania. Te systemy sterowania wybierają najbardziej wydajną kombinację sprężarek w zależności od zapotrzebowania. Pozwala to w każdej chwili utrzymać czas bezczynności i ciśnienie na optymalnym poziomie. Ponadto parametry systemu stają się bardziej widoczne.
5. Odzysk ciepła.
Podczas procesu sprężania powietrza wysoki procent energii jest przekształcany w ciepło. Nowoczesne i wydajne sprężarki zapewniają, że energia ta nie jest marnowana. Można odzyskać do 94% ciepła wytwarzanego w sprężarce. Może być następnie przekierowywany do odpowiedniej części lokalu firmy lub używany w postaci ciepłej wody.