boge connect

Inteligentne narzędzie serwisowe BOGE connect monitoruje kilka sprężarek jednocześnie i wizualizuje dane eksploatacyjne.

 

Sprężone powietrze jest wykorzystywane wszędzie w przemyśle motoryzacyjnym: czy to w małych warsztatach blacharskich, które potrzebują sprężonego powietrza do kluczy udarowych, do przedmuchu lub do prac malarskich, w dużych samochodowych fabrykach wyposażonych w linie do malowania na mokro i roboty, czy też u dostawców i firm produkcyjnych z branży motoryzacyjnej.

 

Jak obniżyć koszty sprężonego powietrza?

Sprężone powietrze jest jedną z najdroższych form energii: aby obniżyć koszty, użytkownicy mogą skorzystać z trzech poniższych wskazówek.

  1. Podczas odzyskiwania ciepła energia wytworzona ze sprężonego powietrza jest ponownie wykorzystywana. Firmy potrzebujące ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej mogą pokryć to ciepłem odpadowym z procesu sprężania powietrza. Aż 94 procent użytej do sprężania energii jest ponownie dostępne do ogrzewania pomieszczeń lub hal. Odzysk ciepła jest standardowo zintegrowany w sprężarkach BOGE – specjalista od sprężonego powietrza może z łatwością doposażyć starsze modele i modele innych producentów.

 

  1. Po pewnym okresie eksploatacji lub modyfikacji pojawiają się nieszczelności w wężach, rurach, kołnierzach lub przyłączach sprężonego powietrza. W zależności od wielkości i zasięgu nieszczelności, w układzie sprężonego powietrza traci się od 20 do 30 procent energii. Regularnie sprawdzając rury i połączenia, firmy mogą zapobiegać wyciekom, a także zwiększać potencjalne oszczędności. Można na przykład zastosować monitor nieszczelności BOGE. Podczas gdy instalacja nie pracuje monitor wycieków BOGE automatycznie mierzy czas pracy pod obciążeniem, podczas którego sprężarka pracuje tylko w celu kompensacji wycieków.

 

  1. Aby uniknąć przestojów spowodowanych zaległościami konserwacyjnymi, warto zastosować efektywną gospodarkę sprężonym powietrzem. Inteligentne narzędzie serwisowe BOGE connect monitoruje kilka sprężarek jednocześnie i wizualizuje dane eksploatacyjne. Należą do nich między innymi czas pracy, stopień obciążenia, zużycie energii i zakłócenia. Wyniki można przeglądać za pomocą urządzeń mobilnych. Narzędzie automatycznie przypomina również o zbliżającej się konserwacji, minimalizując w ten sposób wysiłek administracyjny użytkowników. Platforma Industrial IoT zapewnia w ten sposób niskie koszty operacyjne przy maksymalnym bezpieczeństwie planowania.