Modele sprężarek śrubowych BOGE serii S-4 są szczególnie popularne ze względu na ich wysoką wydajność energetyczną i niski poziom hałasu. Teraz dostępny jest także nowy typ S 91-4, który rozszerza wszystkie zalety serii na obszar o mocy napędu 90 kW. Tak działa skuteczny dział konstrukcyjny BOGE!

Wydajność ponad 18 m3/min przy ciśnieniu 7,5 bar oraz mocy silnika 90 kW sprężarki regulowanej przetwornicą częstotliwości zasługuje na miano „best in class“ na rynku sprężarek śrubowych. Swoją ekonomiczność typoszereg S91-4 zawdzięcza doskonale opracowanej konstrukcji technicznej i wielu zabiegom optymalizacyjnym. Sercem sprężarki jest blok śrubowy BOGE Effilence© o rotorach z energooszczędnym profilem.
Dodatkowym atutem jest eliminacja napędu pasowego i połączenie silnika i bloku śrubowego poprzez napęd bezpośredni. Ze względu na niższe prędkości obrotowe bloku śrubowego sprężarki cechuje bardziej energooszczędna praca oraz dłuższa żywotność łożysk. Typoszereg S 91-4 jest jeszcze bardziej ekonomiczny także poprzez standardowe zastosowanie silników elektrycznych IE4 klasy Premium, które aktualnie charakteryzują się najwyższą sprawnością i dodatkowo przyczyniają się do oszczędności energii elektrycznej. Jest to o tyle istotne, że koszt energii elektrycznej stanowi ok. 70% kosztów wytwarzania sprężonego powietrza.

S 91-4 jest standardowo wyposażana w zintegrowany sterownikFocus Control© 2.0, który idealnie uzupełnia potrzeby Przemysłu 4.0. Ten inteligentny, rozpoznający tendencje system  sterowania sprężarkami znacznie wydłuża okres żywotności instalacji. Focus Control© 2.0 przewiduje stan pracy urządzenia i automatycznie nastawia się na przebieg zmian ciśnienia i temperatur. Ponadto Focus Control© 2.0 umożliwia monitoring do 4 sprężarek bez konieczności instalacji sterownika nadrzędnego.