Sprężarki śrubowe bezolejowe dla przemysłu

100 % bezolejowe powietrze. BOGE “class 0”.

Nowa odsłona sprężania bez wtrysku oleju od BOGE.

Bezolejowe sprężarki śrubowe BOGE sprawdziły się w wymagających dziedzinach produkcji takich jak: przemysł farmaceutyczny, przemysł spożywczy, przemysł półprzewodnikowy jak również przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponieważ do zespołu sprężającego nie przedostaje się żaden olej, wytwarzają one od samego początku bezolejowe sprężone powietrze – bez potrzeby kosztownego jego filtrowania oraz utylizowania.

Wysoce wytrzymałe.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego i w pełni bezpiecznego stopnia śrubowego kompresory bezolejowe BOGE są w stanie zaspokoić w sposób niezawodny i trwały również zapotrzebowania na duże ilości sprężonego powietrza zarówno w trakcie pracy przerywanej, jak również z obciążeniem ciągłym. Na tworzenie wysoce zaawansowanych sprężarek bezolejowych wpłynęło ponad 100-letnie doświadczenie w projektowaniu maszyn.

Sprawdzone i rewolucyjne rozwiązania.

Dzięki swej efektywnej zasadzie działania sprężarki bez wtrysku oleju BOGE umożliwiają ekonomiczną pracę na najwyższym poziomie i w oparciu o najwyższe standardy technologiczne. Mając na użytek nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe położone w naszej Fabryce w Niemieckim Bielefeld – jesteśmy w stanie spełnić każde oczekiwania naszych Klientów.

Sprężarki bezolejowe BOGE – niebywale energooszczędne !

Bezolejowe sprężarki BOGE występują zarówno z chłodzeniem powietrznym jak i wodnym, wyposażone w standardzie w wysoce zaawansowany technologicznie mikroprocesorowy sterownik BOGE Prime© lub BOGE Focus Control 2.0© Dostępne w przedziale mocy od 30 kW do 355 kW. Biorąc pod uwagę koszty dóbr inwestycyjnych jakimi są sprężarki warto zaufać doświadczeniu i jakości reprezentowanej przez BOGE

Serwis – nic prostszego !

Dla działu projektowego BOGE, łatwy dostęp do wszystkich punktów serwisowych był od początku traktowany jako podstawowe wymaganie w procesie tworzenie sprężarek serii SO oraz serii BLUEKAT. Ilość części eksploatacyjnych sprowadzonych do minimum plus wysoka jakość zastosowanych komponentów pozwalają uzyskać relatywnie niskie nakłady serwisowe, jak również znacząco wydłużyć okres eksploatacji całej sprężarki. Zastosowanie zdejmowalnych drzwi pozwala sprowadzić wymiar przestrzeni serwisowej do absolutnego minimum

 • Seria BOGE BLUEKAT produkuje sprężone powietrze bez oleju w klasie 0, eliminując kosztowne utylizacje kondensatu. Zasada jest całkowicie bezpieczna i niedroga. Idealne rozwiązanie dla pozbawionego oleju sprężonego powietrza, szczególnie dla wrażliwych zastosowań przemysłowych.  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 5,31 m3 do 7,30 m3/min
  Moc silnika Od 30 kW do 45 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Z wytryskiem oleju
  Ciśnienie tłoczenia Do max. 14 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Zaawansowana technologicznie jakość wykonania i innowacyjna zasada funkcjonalności to główne cechy serii SO. Sprężarki BOGE z tej serii produkują bezolejowe sprężone powietrze w sposób bezpieczny i ekonomiczny. Opcje: z przetwornicą częstotliwości i wersje chłodzone powietrzem lub wodą. Powietrze całkowicie bezolejowe odpowiadające wymaganiom normy ISO 8573-1 klasa „0“.  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 7,05 do 51,49 m3/min
  Moc silnika Od 45 do 355 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Bez wtrysku oleju, dwustopniowe
  Ciśnienie tłoczenia Pmax = 11 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
Przejdź do góry