BOGE wprowadza na rynek nową gamę bezolejowych sprężarek tłokowych typoszergu PO maksymalizujących dostawy powietrza i minimalizujących zużycie energii.

 

BOGE prezentuje nową gamę modułowych, bezolejowych sprężarek tłokowych PO, która obejmuje zakres mocy od 2,2 do 5,5 kW dla 10 i 15 bar, jest bardzo ekonomiczna w użyciu i oferuje wiele opcji w celu dostosowania do konkretnych zastosowań. Nowe sprężarki tłokowe mają zwartą konstrukcję, są całkowicie bezolejowe, zapewniają najwyższy stopień niezawodności oraz najprostszą z możliwych konserwację.

Blisko 100 lat doświadczenia w produkcji sprężarek tłokowych okazały się po raz kolejny bezcenne przy tworzeniu nowej gamy sprężarek BOGE. Pełne korzyści nowej serii sprężarek są szczególnie widoczne w sytuacjach wymagających mniejszych i zmiennych ilości sprężonego powietrza: sprężarki tłokowe działają doskonale, gdy muszą sprostać zmiennemu zapotrzebowaniu na sprężone powietrze, jak również są zaprojektowane, by sprostać wielu uruchomieniom i zatrzymaniom w trakcie pracy. Dla użytkownika oznacza to, iż sprężarki nie mają ograniczeń dotyczących dopuszczalnych cykli pracy i mogą pracować w trybie ciągłym lub przerywanym.

Mniejsze zużycie energii wraz ze wzrostem ilości sprężonego powietrza

Dzięki precyzyjnej inżynierii nowej serii, przestrzeń martwa w głowicy cylindra została zminimalizowana. Dlatego użytkownik korzysta ze znacznie szybszego tempa dostaw powietrza, poprawy wydajności objętościowej i maksymalnej wydajności pracy. Jednostki sprężarki z napędem bezpośrednim są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić długą żywotność oraz pracę z niską prędkością tłoka. To minimalizuje wibracje i zużycie i zwiększa wydajność, ponieważ powstaje mniej ciepła podczas sprężania. Ponadto, niska prędkość tłoka od 3 m/s gwarantuje wyjątkową trwałość. Innowacyjny system smarowania łożysk tłoka zapewnia smarowanie dobre, długoterminowe, a tym samym przedłuża żywotność sprężarki. Praktycznie jedyna wymagana praca konserwacyjna to wymiana filtrów.

Zasada-V: kompaktowa, lekka konstrukcja do elastycznego zastosowania

Czasy świetności gabarytowo dużych sprężarek tłokowych zdecydowanie minęły. Lekkie konstrukcje ze znacznie szerszym zakresem możliwych zastosowań są teraz na porządku dziennym. Solidna konstrukcja i cicha praca nowych sprężarek tłokowych BOGE wraz z kompaktowymi wymiarami, osiągnięta oszczędność miejsca dzięki konfiguracji-V cylindra i dokładne dopasowanie spiralnej chłodnicy, to główne powody, dla których sprężarki te są wykorzystywane nawet do specjalnych zastosowań, takich jak na przykład mobilne naśnieżanie. Lecz inne dziedziny, które wymagają absolutnie niezawodnych dostaw sprężonego powietrza pozbawionego oleju skorzystają również dzięki nowej gamie sprężarek: czy to w przypadku sprzętu medycznego lub farmaceutyki czy też w lakiernictwie, górnictwie bądź oczyszczania ścieków – zakres zastosowań dla tych nowych modeli jest praktycznie nieograniczony. Do uzyskania przyjaznego środowisku sprężonego powietrza, BOGE wykorzystuje specjalnie powlekane tłoki i pierścienie tłokowe, specjalnie opracowane tuleje cylindrowe i hermetycznie uszczelnione łożyska wału korbowego, które uniemożliwiają przedostanie się oleju do sprężonego powietrza.

Optymalne chłodzenie powietrzem

Zamknięta konstrukcja obudowa tej gamy sprężarek zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo oraz ochronę przed zanieczyszczeniami. Otwór wlotowy powietrza chłodzącego jest zwymiarowany dla uzyskania maksymalnej efektywności i utrzymania niskiej temperatury komponentów. Zamknięta konstrukcja z lekką i odporną na temperaturę osłoną z tworzywa sztucznego ABS nie tylko znacznie poprawia bezpieczeństwo – gama PO jest zgodna z EN 1012-1 „Wymagania bezpieczeństwa dla kompresorów i pomp próżniowych” – ale również zapewnia długą żywotność i minimalne zużycie energii. Dzieje się tak, ponieważ zoptymalizowany przepływ powietrza wewnątrz obudowy zmniejsza temperaturę
w czasie pracy.

Modułowa konstrukcja zapewnia atrakcyjną cenę

Inteligentnie zaprojektowany system modułowy umożliwia BOGE oferowanie swoim klientom szerokiego wachlarza dodatkowych opcji w atrakcyjnej cenie. W zależności od ich specyficznych wymagań, klienci mogą wybierać pomiędzy podstawową sprężarką, kompresorem z odbiornikiem sprężonego powietrza, kompletnymi systemami z osuszaczem ziębniczym i odbiornikiem oraz dwa zespoły montowane na odbiorniku.