Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE Kompressoren posiada także w programie produkcji gamę generatorów azotu. Dzięki nowym typom generatorów BOGE N 8-2 P do N 64-2 P oraz  BOGE N 8-2 PE do N 64-2 PE, użytkownicy otrzymają kompleksowe, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie dla wytwarzania azotu w technologii adsorpcji. Ten sprawdzony sposób pozwala użytkownikom wygenerować własne tanie, dostosowane do potrzeb i niezawodne zaopatrzenie w azot na terenie zakładu, z poziomem czystości sięgającym od 95 do 99,999%. Własna produkcja gwarantuje użytkownikom niezależność i gwarancję dostaw, które byłyby trudne do osiągnięcia w przypadku zewnętrznego dostawcy gazu.

 Generatory azotu BOGE

BOGE oferuje użytkownikom idealnie skoordynowany pełny system generowania azotu. Nowe rodzaje generatorów azotu N 8-2 P do N 64-2 P oraz  BOGE N 8-2 PE do N 64-2, są centralnym punktem całego rozwiązania i osiągają poziomy czystości od 95 do 99,999%. Jako dostawca systemu, BOGE oferuje idealnie dopasowany kompletny system składający się ze sprężarki, filtra, osuszacza chłodniczego, kolumny z węglem aktywowanym, zbiornika na sprężone powietrze, generatora azotu i zbiornika na azot. Jeżeli stacja sprężonego powietrza już istnieje, generatory mogą zostać łatwo podłączone do istniejącej sieci. Do produkcji azotu, generatory wymagają klasy 1: 4: 1 sprężonego powietrza zgodne z normą ISO 8573-1 (dodatkowa kolumna z węglem aktywowanym). Ilość potrzebnego sprężonego powietrza, zależy od wymaganej czystości azotu.

Technologia adsorpcji dla maksymalnej wydajności i niezawodności

Do wytwarzania azotu generatory BOGE wykorzystują technologię adsorpcji zmiennociśnieniowej (PSA). Oczyszczone sprężone powietrze przypływa przez zbiornik z molekularnym sitem węglowym (CMS), przy czym molekuły powietrza są w trakcie tego procesu adsorbowane. Proces adsorpcji kontynuowany jest do momentu nasycenia sita CMS molekułami tlenu. Następnie proces przenoszony jest do sąsiedniego zbiornika, a nasycony zbiornik regeneruje się. Ten proces zachodzi w każdym poszczególnym module. Efekt: azot o stabilnej czystości, aż 5 klas czystości do wyboru, z czego najwyższa cechująca się czystością 99,999%.

Zaawansowane sterowanie

Standardowe generatory tlenu są wyposażone w podstawowe sterowanie obejmujące wyświetlacz pokazujący czystość azotu i pozwalający na jego monitorowane. Przez dodanie dalszego opcjonalnego wyświetlacza, można odczytać natężenie przepływu azotu (Nm³/h). Można również dodać sterownik, który pozwoli korzystać z dodatkowych czujników, takich jak czujnik ciśnienia, czujnik temperatury, czujnik punktu rosy lub przyłączenie Ethernet

Główne zalety serii generatorów azotu BOGE N P & N PE:

  • Prosty w utrzymaniu – Ze względu na zastosowanie wysokiej jakości elementów generatory azotu BOGE praktycznie nie wymagają konserwacji. Trwałe zawory, molekularne sito węglowe (CMS) i czujnik z tlenku cyrkonu gwarantują niezakłócone działanie urządzenia i niezawodną jakość azotu. Oznacza to minimalne koszty serwisowe.
  • Najwyższa wydajność dostaw azotu – Z generatorami BOGE można w każdej chwili dowolnie regulować stopień czystości i wydajność azotu. Nie marnuje się energii, ani pieniędzy, czy to przez zbyt wysoką klasę czystości, czy to zbyt rozbudowany system. Generatory azotu BOGE dopasowują się do Państwa potrzeb, a nie odwrotnie.
  • Niemiecka jakość – Generatory azotu BOGE napełniane są wyłącznie przez wysokiej jakości adsorber. Wszystkie materiały cechuje wysoka jakość, ich wykonanie podlega restrykcyjnej kontroli. Otrzymujecie Państwo system, który przekonuje swoją niezawodnością i maksymalną żywotnością.
  • Wyposażenie na miarę Państwa potrzeb – Generatory azotu BOGE mogą zostać dodatkowo wyposażone w sterowanie mikroprocesorowe lub bardziej komfortowe sterowanie z ekranem dotykowym. Sterowanie może odbywać się sieciowo za pomocą standardowego modemu lub GPRS. Opcjonalnie możliwa jest też obsługa zdalna przez interfejs Ethernet.
  • Prosta rozbudowa – Moduły są po prostu wkręcane i mogą być rozbudowywane w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb – w celu umożliwienia optymalnego dostosowania emisji azotu do aktualnych wymagań.

Dzięki generatorom azotu PSA od BOGE, można wytwarzać azot według swoich indywidualnych potrzeb. Można zapomnieć o nieelastycznych dostawach. Dzięki tym generatorom można regulować moc, ilość i  czystość dostarczanego azotu. A co najlepsze? To nie tylko większa wydajność ale także możliwość modułowej rozbudowy całego systemu w celu optymalnego dopasowania dostaw azotu do Państwa potrzeb.