W nowej odsłonie – sprężarki śrubowe odnoszącej sukcesy serii S-4 firmy BOGE są teraz dostępne również w kompaktowej wersji dla zakresu mocy od 45 do 75 kW. Klienci korzystają ze wszystkich zalet serii, od wydajnej, cichej i niezawodnej pracy po uproszczoną konserwację.

Sprężarki śrubowe z popularnej serii S-4 firmy BOGE są teraz dostępne również w kompaktowej wersji dla zakresu mocy od 45 do 75 kW. Nie tylko w odlewniach, górnictwie i budownictwie kurz i inne zanieczyszczenia utrudniają wytwarzanie niezawodnego i trwałego sprężonego powietrza. Niekorzystne warunki środowiskowe często panują również w innych aplikacjach, takich jak przemysł spożywczy. Zaletą jest tutaj zastosowanie sprężarki z hermetycznie zamkniętym napędem bezpośrednim, który jest prawie bezobsługowy. Minimalizuje to zużycie i znacznie wydłuża żywotność. Wszystkie modele z serii BOGE S-4 posiadają stopień śrubowy sprężarki w wersji „IntegrateDrive” – w tym nowe sprężarki o zakresie mocy od 45 do 75 kW.

Mała, energooszczędna i wydajna

Producent sprężarek po raz kolejny rozszerzył czwartą generację swojej serii S i obejmuje teraz zakres mocy od 45 do 160 kW. Wszystkie modele charakteryzują się niezawodną i cichą pracą przy najlepszych wartościach sprawności. Sprężarki generują dużą wydajność przy niskim zużyciu energii. Zużycie energii nowej sprężarki o mocy 75 kW zostało zmniejszone o ponad 12% w porównaniu z poprzednim modelem. Wydajność wzrasta o prawie 9%. Komponenty o dużych wymiarach minimalizują wewnętrzne straty ciśnienia. Obudowa nowych modeli o wymiarach 1,20 m x 2,00 m jest znacznie mniejsza niż ich większe wydajnościowo rodzeństwo. Sprężarki stałoobrotowe są standardowo wyposażone w wyjątkowo mocne i energooszczędne silniki asynchroniczne klasy efektywności IE4, natomiast sprężarki zmiennoobrotowe, wyposażone w zintegrowaną przetwornicę częstotliwości, posiadają silniki z magnesami trwałymi, tzw. Permanent Magnet Motor (PMM) na poziomie klasy sprawności IE5.

Łatwa konserwacja i niski poziom hałasu

Innowacyjna pionowa separacja oleju zapewnia niską resztkową zawartość oleju, minimalne straty ciśnienia i długą żywotność. Wewnętrzny wkład separatora można łatwo i bezpiecznie wymienić. Konserwację można przeprowadzić z dwóch stron w zaledwie kilku prostych krokach. Filtr wlotowy jest łatwo dostępny, a chłodnicę oleju i powietrza można szybko i łatwo wyjąć w celu wyczyszczenia. Nowe modele zachwycają także cichą pracą. „Udało nam się zredukować poziom hałasu w klasie mocy 45 kW o ponad 8 dB(A)” – stwierdza Frank Hilbrink – „Redukując hałas, zapewniamy większą elastyczność, ponieważ możliwa jest również instalacja w obszarach wrażliwych na hałas. ”

Dzięki nowym modelom serii S-4 firma BOGE oferuje teraz niezawodną i energooszczędną technologię. Można ich używać nawet w środowiskach o temperaturach powyżej 40°C. W tych krytycznych warunkach instalacyjnych firma BOGE stosuje wariant wysokotemperaturowy z ulepszonym chłodzeniem.