• Seria BOGE BLUEKAT produkuje sprężone powietrze bez oleju w klasie 0, eliminując kosztowne utylizacje kondensatu. Zasada jest całkowicie bezpieczna i niedroga. Idealne rozwiązanie dla pozbawionego oleju sprężonego powietrza, szczególnie dla wrażliwych zastosowań przemysłowych.  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 5,31 m3 do 7,30 m3/min
  Moc silnika Od 30 kW do 45 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Z wytryskiem oleju
  Ciśnienie tłoczenia Do max. 14 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Kompaktowe kompresory serii C pracują niezawodnie i bezpiecznie, gdy wymagane są mniejszę ilości sprężonego powietrza. Dzięki przemyślanej konstrukcji - odległości łączeniowe są bardzo krótkie, co oznacza, że ​​straty ciśnienia zostały ograniczone do minimum zapewniając naszym Klientom najwyższą efektywność dzięki zastosowaniu stopnia śrubowego BOGE Efillence©. Dostępne zarówno z efektywym napędem bezpośrednim jak i bezobsługowym napędem pasowym BOGE GM®  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 0,234 do 3,62 m3/min
  Moc silnika Od 2,2 do 22 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Z wytryskiem oleju
  Ciśnienie tłoczenia max = 14 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Wrażliwe środowiska pracy, takie jak chirurgia stomatologiczna i szpitale, od wielu lat polegają na 100-procentowym bezolejowym sprężonym powietrzu od firmy BOGE. Nasze sprężarki spiralne zostały specjalnie opracowane dla takich warunków, w których konieczne jest całkowicie wolne od oleju powietrze. Przemysłowe sprężarki spiralne BOGE serii EO dodatkowo wywierają pozytywne wrażenie dzięki bardzo niskiemu poziomowi drgań i hałasu generowanego podczas pracy – oferując doskonałe rozwiązanie na przykład w laboratoriach lub oddziałach szpitalnych.  
  Rodzaj Sprężarki spiralne
  Wydajność (FAD) od 0,41 do 3,52 m3/min
  Moc silnika Od 4 do 30 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Bez wtrysku oleju
  Ciśnienie tłoczenia Pmax = 11 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem
 • Dzięki generatorom azoutu PSA od BOGE, można wytwarzać azot według swoich indywidualnych potrzeb. Zapomnij o nieeleastycznych dostawach. Dzięki tym generatorom można regulować moc, ilość i  czystość dostarczanego azotu. A co najlepsze ? To nie tylko większa wydajność ale także możliwość modułowej rozbudowy całego systemu w celu optymalnego dopasowania dostaw azotu do Państwa potrzeb.  
  Rodzaj Adsorpcyjne generatory tlenu (PSA)
  Wydajność Od 0,85 Nm3/h do 1250 Nm3/h
  Stopień czystości N2 Od 97 % do 99,999 %
  Medium zasilające Sprężone powietrze
  Wymagana kl. czystości 1-4-1 wg. ISO 8573-1
  Ciśnienie pracy Pmax = 14 bar(a)
  Rodzaj adsorbentu Molekularne sito węglowe (CMS)
 • Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE Kompressoren wprowadziła na rynek nową gamę generatorów tlenu. Dzięki nowym typom generatorów BOGE O P i  BOGE O PE, nasi Klienci otrzymują kompleksowe, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie dla wytwarzania tlenu w technologii adsorpcji. Ten sprawdzony sposób pozwala użytkownikom wygenerować własne tanie, dostosowane do potrzeb i niezawodne zaopatrzenie w tlen na terenie zakładu, z poziomem czystości sięgającym od 90% do 95%  
  Rodzaj Adsorpcyjne generatory tlenu (PSA)
  Wydajność Od 1,0 Nm3/h do 74 Nm3/h
  Stopień czystości O2 Od 90 % do 95 %
  Medium zasilające Sprężone powietrze
  Wymagana kl. czystości 1-4-1 wg. ISO 8573-1
  Ciśnienie pracy Pmax = 14 bar(a)
  Rodzaj adsorbentu Molekularne sito zeolitowe (ZMS)
 • Seria BOGE Paintline© produkuje bardzo czyste, pozbawione zawartości oleju sprężone powietrze, dostosowane do potrzeb najbardziej rygorystycznego przemysłu. BOGE stworzyło najwyższej jakości rozwiązanie typu "Plug&Play": kompletny system wytwarzania i oczyszczania sprężonego powietrza, a także usuwania kondensatu. Idealne wzajemne oddziaływanie poszczególnych elementów oznacza, że ​​produkcja sprężonego powietrza wymaga bardzo niewielkiej konserwacji i jest niezwykle wydajna.  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 0,707 do 1,81 m3/min
  Moc silnika Od 5,5 do 11 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Z wytryskiem oleju
  Ciśnienie tłoczenia max = 14 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Jedna z najlepszych serii jeszcze doskonalsza: seria sprężarek śrubowych S-3 wyznacza standardy efektywności i niezawodności w procesie wytwarzania sprężonego powietrza. Firma BOGE udoskonaliła jedną z najlepszych dostępnych na rynku serię sprężarek śrubowych. Zachowując w praktyce sprawdzony design udało się znacznie zoptymalizować parametry wpływające na efektywność, cichą pracę oraz poziom ciśnienia akustycznego. Mamy przyjemność zaprezentować najlepszą serię wszech czasów - serię S! Seria sprężarek śrubowych BOGE S-3 występuję z napędami w trzech wariantach: pasowy, przekładnia zębata oraz najbardziej efektywny energetycznie – napęd bezpośredni, dodatkowo sprężarki mogą zostać wyposażone w zabudowany osuszacz chłodniczy, przetwornicę częstotliwości oraz zabudowany układ odzysku ciepła Duotherm BPT©. Każda ze sprężarek śrubowych serii S-3 wyposażona jest w standardzie w inteligentny sterownik mikroprocesorowy Focus Control 2.0©  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność Od 3,88 do 42,3 m3/min
  Moc silnika Od 22 do 355 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Z wytryskiem oleju
  Ciśnienie tłoczenia max = 14 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Wprowadzając na rynek nową serię sprężarek śrubowych S-4, BOGE po raz kolejny dokonuje przełomu zwłaszcza pod względem oszczędności energii. Zdumiewająco cicha praca i niezwykle łatwa konserwacja to również efekty zupełnie nowej konstrukcji z wyraźnym oddzieleniem obszarów funkcjonalnych i licznymi nowatorskimi rozwiązaniami. Centralnym elementem wszystkich nowych i przyszłych modeli S-4 jest stopień sprężania BOGE Effilence© "IntegrateDrive" opracowany przez firmę BOGE. Przełomowość nowych sprężarek śrubowych BOGE uwidacznia się jednak przede wszystkim w ich całościowej koncepcji - bez przesady można je nazwać siłą napędową postępu w przemyśle.  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 10,17 do 28,40 m3/min
  Moc silnika Od 55 do 160 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Z wytryskiem oleju
  Ciśnienie tłoczenia Pmax = 14 bar(g)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Zaawansowana technologicznie jakość wykonania i innowacyjna zasada funkcjonalności to główne cechy serii SO. Sprężarki BOGE z tej serii produkują bezolejowe sprężone powietrze w sposób bezpieczny i ekonomiczny. Opcje: z przetwornicą częstotliwości i wersje chłodzone powietrzem lub wodą. Powietrze całkowicie bezolejowe odpowiadające wymaganiom normy ISO 8573-1 klasa „0“.  
  Rodzaj Sprężarki śrubowe
  Wydajność (FAD) od 7,05 do 51,49 m3/min
  Moc silnika Od 45 do 355 kW
  Tłoczone medium Powietrze
  Rodzaj sprężania Bez wtrysku oleju, dwustopniowe
  Ciśnienie tłoczenia Pmax = 11 bar(a)
  Rodzaj chłodzenia Powietrzem / Wodne
 • Doprężacze tłokowe BOGE  są idealnym rozwiązaniem dla bardzo wysokich ciśnień na odbiorach. Wykorzystuje wstępnie sprężone i oczyszczone powietrze z istniejącej sieci lub sprężarki niskiego ciśnienia, które następnie spręża się do żądanego wyższego ciśnienia aż do 40 barów - idealny do zastosowań przemysłowych i w przemyśle PET. Szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego potrafi stworzyć idealne urządzenie spełniające najdalej idące wymagania naszych Klientów.
 • Inteligentny układ elektroniczny doskonale steruje otwieraniem i zamykaniem zaworu membranowego. Dzięki temu kondensat odprowadzany jest bez strat sprężonego powietrza. Skutkuje to uniknięciem spadków ciśnienia w sieci oraz wyższą oszczędnością energii. Moduł elektroniczny posiada kroploszczelną klasę odporności na wodę. Ciśnienie pracy elektronicznych spustów kondensatu BOGE Bekomat mieści się w zakresie od 2,0 bar (g) do 63,0 bar (g) – pozwala to efektywnie odprowadzać kondensat nawet z wysokociśnieniowych aplikacji przemysłowych.  
 • Filtry sprężonego powietrza mają zastosowanie w wielu różnych aplikacjach Są stosowane wszędzie tam, gdzie sprężone powietrze musi być czyste, suche i wolne od aerozoli olejowych i cząstek stałych.1 m³ sprężonego powietrza do końcowego ciśnienie 10 bar może zawierać ponad 2 mld cząstek i ciekłych molekuł.
  Rodzaj Filtry sprężonego powietrza
  Wydajność Od 36 m3/h do 2232 m3/h
  Separacja Aerozoli, wody, oleju
  Oczyszczane medium Powietrze, azot
  Max. ciśnenie pracy Pmax = 16,0 bar (g)
  Spadek ciśnienia dla filtra suchego < 70 mbar
  Spadek ciśnienia dla filtra mokrego < 140 mbar
 • Adsorbent z węglem aktywnym BOGE DCZ czyści sprężone powietrze w sposób niezawodny i sprawny do zawartości resztkowej oleju w ilości zaledwie 0,003 mg / m³. Ponieważ filtr końcowy jest już zamontowany, można bezpośrednio podłączyć adsorber do instalacji sprężonego powietrza. Powierzchnia węgla aktywnego wiąże istniejące aerozole i opary oleju, a także zapachy w sprężonym powietrzu. Wstępnie wysuszone sprężone powietrze przepływa przez wysokiej klasy węgiel aktywny w zbiornikach w kierunku od góry do dołu otrzymując na wyjściu możliwie najczystsze powietrze względem zawartości oleju.
 • Przetwornik BOGE konwertuje olej i węglowodory do wody i CO², a zatem może zapewnić stały dopływ sprężonego powietrza o klasie czystości 0. Konwerter BOGE gwarantuje, w odniesieniu do pozostałej zawartości oleju, stałą jakość sprężonego powietrza klasy 0 zgodnie z normą ISO 8573-1, jak również bez kondensacji kondensatu.
 • Wyjątkowo suche powietrze z osuszaczem adsorpcyjnym typu DAZ. Niektóre aplikacje potrzebują bardzo suchego powietrza (tj. możliwie niskiego ciśnieniowego punktu rosy), na przykład gdy aplikacje sterownicze lub powietrze procesowe są stosowane w przemyśle spożywczym, a także w chemii i farmaceutyce). Jest to możliwe dzięki osuszaczowi adsorpcyjnemu z ciśnieniowym punktem rosy -40 ° C / -70 ° C.

Tytuł

Przejdź do góry