Efektywne energetycznie, wydajne, ciche i kompaktowe – te właściwości to znak firmowy serii spreżarek S-4 firmy BOGE. Specjalista w zakresie sprężonego powietrza rozszerza portfolio swoich urządzeń ze zintegrowanym osuszaczem. Są one dostępne w zakresie mocy od 55 do 110 kW i zawierają wszystkie typowe ulepszenia typoszeregu S-4. Ponadto użytkownicy korzystaja z nadzywczajnie niskich strat ciśnienia i wysokiej niezawodności osuszaczy ziębniczych. Skutkiem integracji osuszaczy w nieznacznie większej obudowie sprężarki jest istotna redukcja miejsca instalacyjnego w porównaniu do spreżarki z dostawianym wolnostojącym osuszaczem wraz z odpowiednim orurowaniem oraz większym nakładem instalacyjnym i związanym z tym kosztem.

 Sprezarki-smarowane-olejowo

Sprężarki smarowane olejowo typoszergu S-4 firmy BOGE w zakresie od 55 do 110 kW są teraz także dostępne w wersji ze zintegrowanym osuszaczem..

Natychmiast bogaciej o jeden wariant: sprężarki śrubowe serii S-4 od 55 do 110 kW są dostępne w wersji ze zintegrowanym osuszaczem. Idealnie zaprojektowane komponenty, długowieczność i niskie straty ciśnienia są wyznacznikiem zastosowanych osuszaczy ziębniczych. Zostały one optymalmnie zintegrowane w obudowie, tak aby kompkatowa konstrukcja agregatu została zachowana. Osuszacz ziębniczy jest elektrycznie i w zakresie sterowania włączony w układ sprężarki, która jest tylko 400 mm dłuższa niż w wariancie bez osuszacza.

Mniejsze zapotrzebowanie na miejsce instalacyjne i cicha praca

Sprężarki śrubowe BOGE serii S-4 zostały skonstruowane celem wytwarzania sprężonego powietrza prrzy jak najmniejszym zapoytrzebowaniu energii. Sercem sprężarki pozostaje stopień śrubowy własnej produkcji wraz ze zintegrowaną przekładnią zębatą lub połączeniem bezpośrednim i przetwornicą częstotliwości Optymalizacja przepływu powietrza chłodzącego jak też odizolowanie pionowego separatora oleju od ramy montażowej i obudowy dźwiękochłonnej skutkuje nadzwyczajnie cichą pracą. „Ze względu na zintegowanie osuszacza natężenie hałasu nie zwiększa się“ wyjaśnia Frank Hilbrink, manager produktu BOGE. „Przykładowo wytwarzany hałas dla maszyny S56-4 pozostaje niezmiennie na poziomie 68 dB(A).“ Wytwarzane sprężone powietrze jest osuszone do punktu rosy +3°C i tym samym nadaje się do wielu zastosowań. Dużą zaletą tego typu maszyn jest mniejsza powierzchnia instalacyjna w porównaniu do sprężarek z dostawianym osuszaczem. W takiej konfiguracji dochodzi bowiem zwiększony nakład inwestycyjny na orurowanie czy podłąćzenie elektryczne.

„Uzdatnianie powietrza przy pomocy osuszaczy ziębniczych jest standardem w wielu gałęziach przemysłu, chroni orurowanie czy systemy pneumatyczne“ wyjaśnia Frank Hilbrink. „Za pomocą S-4 jest możliwa optymalna produkcja sprężonego powietrza nawet w ciasnych pomieszczeniach“. Wszelkie dotychcasowe zalety serri S-4 a także nowoczesny sterownik Focus Control 2.0 oraz przyjazność serwisu pozostały niezmienione, gdyż integracja osuszacza nie miała na to żadnego wpływu.

osuszacz
Osuszacz jest idealnie zintegrowany w obudowie sprężarki; poprzez to zapotrzebowanie na miejsce instalacyjne jest wyraźnie mniejsze niż w przypadku sprężarki z oddzielnym wolnostojącym osuszaczem.