BOGE prezentuje nowy typoszereg separatorów cyklonowych serii Z-2, składający się z 5-ciu modeli i pokrywający zakres przepływów od 0,6 m³/m do 48 m³/min. Tradycyjne separatory wilgoci oraz cyklony są konstruowane tak aby uzyskać największą sprawność przy maksymalnej wydajności, podczas gdy ich efektywność  drastycznie spada przy zmiennym przepływie (np. przy współpracy z sprężarkami zmiennoobrotowymi). W tym aspekcie seria Z-2 cechuje się wyjątkowo szerokim zakresem zastosowania.

 Kombinacja separatora cyklonowego

Kombinacja separatora cyklonowego z nawet dwoma filtrami bez  przewężeń przekroju rurociągu zmniejsza długość instalacyjnej zabudowy. Dodatkowo można je mocować na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. Opcjonalnie separator cyklonowy może być wyposażony w spust kondensatu Bekomat lub BOGE CCD (Compact Condensate Drain), które bezpiecznie i bezstratnie odprowadzają wytworzoną wodę.

 

Ze sprawnościami od 92 do 99% w zakresie cząsteczek o wielkości >10 μm i zakresem przepływów nominalnych od 25 do 125 % separatory BOGE wyśmienicie nadają się do zastosowań we współpracy ze sprężarkami zmiennoobrotowymi. Innowacyjne cechy konstrukcyjne obudowy, a także wkładu separatora powodują optymalny rozkład strumienia przy możliwie najmniejszych oporach ciśnieniowych w stosunku do wymaganej wielkości przepływu. Umożliwia to obniżenie kosztów w trakcie bieżącej pracy przy niezawodnej pracy separatora. Stałe niskie spadki ciśnienia <70 mbar gwarantują niezawodną separację wilgoci ze sprężonego powietrza zarówno w postaci kropelek jak i w formie ocieku po ściankach, co ma miejsce np. w chłodnicach lub osuszaczach ziębniczych.

 

Separatory cyklonowe BOGE są zwolnione, zgodnie z rozporządzeniem EU-VO 1935/2004, z obowiązującego Europejskiego Zarządzenia (WE). W przypadku zastosowań we wrażliwych aplikacjach są certyfikowane zgodnie z  FDA Title 21 CFR i nadają się do zastosowania w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

 

 certyfikat boge

 

boge qualityBOGE gwarantuje produkty najwyższej jakości. Standardem jest walidacja producenta zgodnie z ISO 8573-9 dla separatorów cyklonowych wraz z pełnym testem zgodnie z ISO 12500-4 oraz ISO 8573-9. Dodatkową zaletą jest wysokojakościowe aluminium wraz z chromową powłoką pasywacyjną jako materiał korpusu, który w ten sposób nadaje się praktycznie do wszystkich olejów sprężarkowych. Zapewnia to  kompletną bezobsługowość oraz minimalizuje koszty operacyjne. BOGE zapewnia gwarancję antykorozyjną korpusu na okres 10 lat (!). Długowieczność gwarantowana.