Zdalne monitorowanie to możliwość kontroli maszyn praktycznie z każdego miejsca, w którym korzysta się z automatycznego zbierania danych w technologii, dzięki czemu można uzyskać dostęp do informacji w dowolnym czasie i miejscu. Zapewnia to użytkownikom wgląd w urządzenia, pomagając im jednocześnie sprostać wszelkim potrzebom związanym z konserwacją i awariami systemu.

Jak działa zdalny monitoring? Na każdej sprężarce umieszczane są czujniki zdalnego monitorowania w celu kontroli temperatury, ciśnienia, objętości, zużycia energii, godzin pracy i innych parametrów. Oprogramowanie systemu może pobrać te dane i wykreślić je na wykresie, co ułatwia porównywanie informacji w określonych okresach czasu. Użytkownicy mogą zidentyfikować trendy i wzorce konserwacji w celu zwiększenia wydajności operacyjnej.

W przypadku wystąpienia sytuacji krytycznych, takich jak błędy w obsłudze, użytkownicy są natychmiast powiadamiani za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości SMS na podłączonych urządzeniach mobilnych. Ostrzeżenia i alerty są wysyłane przed całkowitym zamknięciem systemu, dzięki czemu pracownicy mogą natychmiast zająć się problemem. Zdalny monitoring może również informować o zaplanowanej konserwacji. Te kontrole serwisowe minimalizują niepotrzebne przestoje związane z serwisowaniem maszyn w godzinach pracy.

Menedżerowie zakładów i pracownicy mogą otrzymywać dane o maszynach po zalogowaniu się do tablicy rozdzielczej online lub po podłączeniu urządzeń mobilnych w celu uzyskania informacji i ostrzeżeń.

tablica rozdzielcza

Narzędzie serwisowe BOGE connect gromadzi, nadzoruje i wizualizuje wszystkie ważne parametry robocze bez użycia papieru i dostępnie praktycznie z każdego miejsca: nakłady administracyjne użytkownika jak też serwisantów wydatnie zmniejszają się.

Ciągła kontrola

kod QR

Poprzez specjalny kod QR każdej maszyny i „apkę“ BOGE connect-App do natychmiastowej dyspozycji dostępne są wszelkie istotne dane zawarte w digitalnych aktach maszyny.  Zawierają one dodatkowo istotne dla każdego urządzenia listy kontrolne prac serwisowych oraz wprowadzone czasokresy serwisu.

Dostęp z każdego miejsca na świecie

dostep BOGE connectNawet najmniejszy problem z maszynami, dzięki portalowi BOGE connect, jest natychmiast rozpoznawalny przez techników serwisu. Funkcja zdalnego dostępu zapewnia ingerencję w czasie rzeczywistym, przykładowo celem zmiany parametrów lub przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania.  Planowanie przeglądów także stanie się łatwiejsze. Jeszcze przed terminem przeglądu pracownik obsługi otrzymuje stosowne przypomnienie tak aby mógł pozyskać ofertę serwisową, zakupić części eksploatacyjne oraz odpowiednio zaplanować przegląd w czasie.


Zintegrowanie w maszynach bez dodatkowej dopłaty

connect bogeWszystkie sprężarki śrubowe BOGE o mocy silnika powyżej 45 kW są wyposażane w BOGE connet – mniejsze mocowo oraz starsze modele będzie można bezproblemowo doposażyć.

Wszystko celem lepszej efektywności

E+Ciągły monitoring wszelkich kluczowych parametrów operacyjnych zapewnia wczesne wykrycie odbiegającego od normy zachowania maszyny. Zgromadzone dane demonstrują także potencjał optymalizacyjny, który pozwala na ciągłą poprawę efektywności systemu sprężonego powietrza. Proaktywna konserwacja minimalizuje ryzyko awarii i przestojów!


Interfejsy

Protokoły bramek BOGE connect umożliwiają zastosowanie rozlicznych interfejsów, które umożliwiają połączenie nie tylko sprężarkom BOGE, ale także innych producentów. Nawet starsze modele z lub bez sterownika mogą być ręcznie zaprogramowane i zarządzane przez portal jako „digitalny bliźniak”.

Zainstalowanie zdalnego monitoringu w układzie sprężarki pozwala zatem zaoszczędzić czas i pieniądze oraz otrzymywać zautomatyzowane dane
i powiadomienia, jeśli coś działa wadliwie lub wymaga konserwacji bez konieczności fizycznego sprawdzania maszyn i ciągłego rejestrowania danych.